LIVE: Παρακολουθείστε την εξέλιξη της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Σήμερα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Ορφανού, Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς & Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Κοσμάς Πανταζής, Κώστας Νασούδης & Βάγιος Κωστόπουλος.

Το live συντονίζει: Βλαδίμηρος Αρζίδης.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 16.00:

ΔΑΚ Κομοτηνής: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Ορφανού
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος Βοηθοί: Τσακίρης, Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας)

ΔΑΚ Ξάνθης: Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Διαμαντής (ΕΠΣ Έβρου), Γκιόσης (ΕΠΣ Θράκης)

ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς
Διαιτητής: Τζουμαλάκης Βοηθοί: Καμπερίδης, Καρασαββαίδης (ΕΠΣ Σερρών)

“Φώτης Κοσμάς”: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Τσοπουλίδης Βοηθοί: Εμπλιούκ, Κηλικιώτης (ΕΠΣ Ξάνθης)

“Ανθή Καραγιάννη”: ΑΟ Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης
Διαιτητής: Χορόζογλου Βοηθοί: Χασιώτης, Ραβικάλης (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου
Διαιτητής: Τσιαουσίδης Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Χατζηβασιλείου (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Δημοτικό Σιδηροκάστρου: Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου
Διαιτητής: Μαρόπουλος Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Παπαδοπούλου (ΕΠΣ Μακεδονίας)

15:00 Μία ώρα πριν την έναρξη των αναμετρήσεων, ας θυμηθούμε το ρεπορτάζ απ’  τις ομάδες της Θράκης. Ξεκινάμε με το ξανθιώτικο ντέρμπι μεταξύ Ασπίδας και Άρη Αβάτου. Οι γηπεδούχοι πάνε στο ντέρμπι με δύο απουσίες (θυμηθείτε την αποστολή) με τους φιλοξενούμενους να είναι πάνοπλοι (η αποστολή του Αβάτου εδώ).

15:10 Τον ιστορικό και ταλαιπωρημένο τα τελευταία χρόνια Πανσερραϊκό υποδέχεται ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που επέστρεψε μετά από διάλειμμα δύο ετών στη Γ’ Εθνική. Στην προσπάθειά του για τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα, ο Εθνικός δεν αντιμετωπίζει κάποια αγωνιστικό πρόβλημα (η αποστολή εδώ).

15:15 Τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα σε εντός έδρας παιχνίδι θα κυνηγήσει και ο ΠΑΟ Κοσμίου απέναντι στον Αετό Ορφανού. Ο Σάββας Αϊβάζης αντιμετώπισε ένα πρόβλημα τραυματισμού, ενώ για λόγους τακτικούς άφησε εκτός 19αδας ακόμη δύο ποδοσφαιριστές (η αποστολή εδώ).

15:20 Τέλος ο Ορφέας απέναντι στον νεαφώτιστο Αλέαξνδρο Κιλκίς θέλει τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα (η αποστολή εδώ)

15:22 Πριν πάμε στις 11αδες ας θυμηθούμε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία:

Αρχή απ’  την Ξάνθη και το παιχνίδι του Ορφέα με τον Αλέξανδρο Κιλκίς

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Χίντ Ιμέρ, Τορομανίδης, Ξαντινίδης, Χαλίλ Ιμπράμ Τανζού, Πασχαλάκης.

Στον πάγκο: Τσιτάκ, Καλλίδης, Χατζηπαπάς, Μπουνταγκίδης, Καραγκιόζης Γ., Καραγκιόζης Β., Ζυγκολάρι

Αλέξανδρος Κιλκίς (Σπυρογιάννης): Αθανασίου, Μπουλγουρίδης, Παπαδόπουλος, Κοτσιάς, Τερζης, Παπαδόπουλος, Φούρτζιου, Τσολακίδης, Τζεβελέκης, Προβατίδης, Βασιλειάδης.

Στον πάγκο: Αηδονίδης, Τσαλνταμπασίδης, Αγαθαγγελίδης, Ζάικος, Σερταρίδης, Πολυχρόνου, Τσιμπούκας.

15:30 Παραμένου Ξάνθη και πάμε στο τοπικό ντέρμπι μεταξύ Ασπίδας και Άρη.

Ασπίδα Ξάνθης (Σαμαράς): Χατζηγεωργίου, Σαμαράς, Κοντογιαννίδης, Χιώτης, Χριστοφορίδης, Νταμπανλής, Σάββογλου, Θεοφυλάκης, Κατσής, Παπαδόπουλος, Ζώτος

Στον πάγκο: Νικολούδης, Κούπας, Κασαμπαλής, Πεντεζίδης, Μαλάδενης, Ανδρέου

Άρης Αβάτου (Μαραντάς) :Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουνταγκίδης, Μίλλερ, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Ζωσιμίδης, Δόντσος, Κοτόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Λαζαρίδης

Στον πάγκο: Σιχλιμοίρης, Μελισσόπουλος Μ., Βαφειάδης, Κόγιο, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Καλογιάννης

15:40 Συνεχίζουμε με τις συνθέσεις απ’  το ΔΑΚ Κομοτηνής.

ΠΑΟ Κοσμίου (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Πλασταράς, Ζάγγουλος, Λεβεντέλης, Μαυράκης, Χατζητουλούσης, Ρουμπιές, Κυριακόπουλος, Στοΐνοβιτς

Στον πάγκο: Τριάντος, Τάτσιος, Φανιάδης, Κεχαγιάς, Ξενάκης, Ταχτσόγλου, Βούλγαρης

Αετός Ορφανού (Σίτσας): Κυφωνίδης, Καζατζίδης, Καπατζής, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν., Καραγιαννίδης, Ελέζι, Δάγκουλης, Παυλίδης Γ., Δουμάνης, Σαββατιανός

Στον πάγκο: Πατσιάβας, Προβατίδης, Ζαρωτιάδης, Χατζηνικολής, Χρυσικός, Βουζουλίδης, Δουσδαμπάνης

15:50 Δέκα λεπτά απομένουν για την έναρξη όλων των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου. Αναμένουμε ακόμα τις συνθέσεις απ’  το Φώτης Κοσμάς και πάμε να σας δώσουμε κλίμα απ’  τα άλλα γήπεδα. Στην Ξάνθη, ο περισσότερος κόσμος προτίμησε τοπικό ντέρμπι. Αυτήν την ώρα στο ΔΑΚ βρίσκονται περίπου 300 άτομα. Στο γήπεδο του ΑΟΞ μέχρι τώρα είναι ελάχιστοι οι φίλαθλοι που δίνουν το “παρών” για να στηρίξουν την προσπάθεια του Ορφέα.

15:55 Συνθέσεις απ’  το παιχνίδι του Εθνικού Αλεξ/πολης με τον Πανσερραϊκό

Εθνικός Αλεξ.πολης (Παπαράδης): Μπαμπλής, Δορουγιδένης, Μαλτέζος, Λίτσιος, Τσαπάνης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Κούπας, Γεωργατζόπουλος, Καρακασίδης, Μαρασλής.

Στον πάγκο: Πεταλωτής, Τσαζιρίδης, Γκουντενούδης, Αρβανίτης, Δεδελούδης, Σιδηρόπυλος, Κολωνέρος.

Πανσερραϊκός (Αναστασιάδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Πούφλης, Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαζόπουλος, Ομπόσου.

Στον πάγκο: Μπόμποτας, Παπαδόπουλος, Παρούτης, Κασίμης, Βουδουρίδης, Βαρδακώστας, Νέδος.

15:58 Μία βόλτα και στα άλλα γήπεδα δευτερόλεπτα πριν την έναρξη των αναμετρήσεων. λίγος κόσμος στο ΔΑΚ Κομοτηνής (περίπου 100 άτομα) και στο “Φώτης Κοσμάς” της Αλεξανδρούπολης (το πολύ 250 άτομα).

16:00 Σέντρα στο ΔΑΚ Ξάνθης και το ντέρμπι Ασπίδας Ξάνθης με τον Άρη Αβάτου.

16:04 Έναρξη και στο γήπεδο του ΑΟΞ.

16:05 Σέντρα σε όλα τα παιχνίδια της κατηγορίας.

16:08 ΓΚΟΛ στην Κομοτηνή!

Ο Μαυράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου στο 3ο λεπτό. Από ένα φάουλ σε μακρινή απόσταση που ανέλαβε ο Μαυράκης με σκοπό το γέμισμα, ο Πλασταράς κινήθηκε στην πορεία της μπάλας την οποία δε “βρήκε”, αλλά η κίνησή του ήταν αρκετή ώστε να μπερδευτεί ο τερματοφύλακας του Ορφανού και να ανοίξει το σκορ απ’  τα αποδυτήρια ο ΠΑΟ Κοσμίου!

16:13 Έχει μπει καλύτερα ο Άρης Αβάτου στο ντέρμπι με την Ασπίδα, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν και την πρώτη τους καλή ευκαιρία στο 9′ με το γυριστό του Δόντσου που πέρασε λίγο άουτ.

16:16 Ισορροπημένο ματς στα πρώτα λεπτά στην Αλεξανδρούπολη. Μία κεφαλιά του Ομπόσου στο 3ο λλεπτό από πλευράς φιλοξενούμενων, μπλόκαρε ο Μπαμπλής.

16:18 ΓΚΟΛ στη Ξάνθη και είναι  για το Άβατο!

Μπαλιά του Δόντσου από το κέντρο βγάζει στην πλάτη της άμυνας της Ασπίδας τον Λαζαρίδη, ο οποίος πλασάρει για το 0-1!

14:20 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Πανσερραϊκό!

Τα “λιοντάρια”  παίρνουν το προβάδισμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέτρου στο 17′ λίγο έξω απ’  την περιοχή!

Στιγμές νωρίτερα είχε απειλήσει με κεφαλιά ο Ομπόσου (15′).

16:24 Φάση για τον Αετό Ορφανού με τον Δουμάνη στο 19′, την απευθείας εκτέλεση φάουλ του οποίου απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟ Κοσμίου.

16:26 Απειλεί ο Ορφέας Ξάνθης με τον Πασχαλάκη στο 15, αλλά η μπάλα φεύγει έξω. Κίτρινη στο 17 ο Τορομανίδης.

16:28 Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Άβτο. Ο Λαζαρίδης έκανε το σουτ στο 21′, αλλά απέκρουσε ο Χατζηγεωργίου.

16:29 Αυξάνει την πίεση του ο Αετός Ορφανού. Νέα απειλή από Δουμάνη προς την εστία του Κοσμίου, αλλά οι αμυντικοί των γηπεδούχων “έπεσαν” πάνω στο σουτ του, με την μπάλα να φεύγει κόρνερ.

16:30 Πρώτη αξιόλογη απειλή προς τα καρέ του Πανσερραϊκού απ’  τηνπλευρά του Εθνικού. Σουτ του γεωργατζόπουλου από μακριά, φεύγει έξω.

16:32 Κίτρινες κάρτες για αντιπάλους των ομάδων της Θράκης. Συγκεκριμένα τον Τζεβελέκη του Αλέξανδρου Κιλκίς και τον Καπτζή του Αετού Ορφανού

16:35 Φάσεις σε Αλεξανδρούπολη.

Στο 28 ο Πανσερραϊκός απειλεί για το 0-2 με την κεφαλιά του Παπαβασιλείου, αλλά μπλοκάρει ο Μπαμπλής. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπαμπλής δίνει και πάλι τη λύση με πολύ πιο δύσκολη επέμβαση στην κεφαλιά του Καστριτσέα.

16:36 Απειλεί ο Αλέξανδρος Κιλκίς με τον Φούρτζιου στο 27ο λεπτό.

16:40 Μετά από κάτι παραπάνω από μισή ώρα παιχνιδιού απειλεί η Ασπίδα Ξάνθης με το σουτ του Θεοφυλάκη, το οποίο αποκρούει ο Αμουτζάκης.

16:41 Λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα έχουμε στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου:

Εθνικός Σιδ/ρου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (11′ Τσιατμάς)

Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης 0-0

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-1 (25′ / 19′ Στάικος)

16:42 Γκολ για το Άβατο που κάνει το 0-2!

Μετά από κόρνερ στο πρώτο δοκάρι καικεφάλια Κοτόπουλου προς τα πίσω, ο Κουτσούμπας από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:45 Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης!

Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Ορφέας βρίσκει τη λύση και ανοίγει το σκορ! Ένα χτύπημα φάουλ του Πασχαλάκη και αδυναμία της άμυνας του Αλεξάνδρου να διώξει και του τερματοφύλακα να αποκρούσει, δίνει το προβάδισμα στον Ορφέα!

16:48 Πολλές φάσεις στο ΔΑΚ Κομοτηνής, αλλά παραμένει το 1-0 για το Κόσμιο.

Για τους φιλοξενούμενους στο 35 ο Παυλίδης (άουτ), στο 37 ο Ελέζι σουτ (άουτ) και στο 42 νέο σουτ απ’  τον Δακούλη αποκρούει ο Δεληγιάννης.

Στο 41 ο Μαυράκης απέιλησε με σουτ για τον ΠΑΟ Κοσμίου, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

16:52 Ισοφαρίζει ο Αετός Ορφανού στις καθυστερήσεις τον ΠΑΟ Κοσμίου!

Ο Γιώργος Παυλίδης είναι αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δεληγιάννη μετά από φάση διαρκείας (προηγήθηκε δοκάρι) και πολλά λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων.

16:55 Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια του 1ου Ομίλου.

ΠΑΟ Κοσμίου – Αετός Ορφανού 1-1 (2′ Μαυράκης / 45+ Παυλίδης Γ.)

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-2 (18′ Λαζαρίδης, 43′ Κουτσούμπας)

Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-0 (45′ Πασχαλάκης)

Εθνικός Αλεξ/πολης – Πανσερραϊκός 0-1 (17′ Πέτρου)

17:00 Σ’  ένα επιγραμματικό σχόλιο για την εξέλιξη στα 4 γήπεδα που αγωνίζονται ομάδες της Θράκης απ’  τους ρεπόρτερ μας:

ΔΑΚ Ξάνθης: Καλύτερος όπως δείχνει και το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης Αβάτου, δίκαια προηγείται.

ΔΑΚ Κομοτηνής: Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους στο 45+2 απ’  την ισοφάριση. Πάντως απ’  το 35 μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δέχτηκαν μεγάλη πίεση οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟ Κοσμίου, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν σε 3 περιπτώσεις.

“Φώτης Κοσμάς” Αλεξανδρούπολης: Ακίνδυνος επιθετικά ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης. Τις ευκαιρ΄΄ιες και την κατοχή ο Πανσερραϊκός που δίκαια προηγείται.

ΑΟΞ: Σ’ ένα παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες, ο Ορφέας προφύλαξε τα μετόπισθεν, έλεγχε τον ρυθμό και βρήκε το γκολ λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους.

17:06 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σε όλα τα γήπεδα!

17:11 Στραβώνει πολύ το ματς για τον ΠΑΟ Κοσμίουστην Κομοτηνή! 1-2 ο Αετός Ορφανού με τον ΠΑΟΚοσμίου να μένει με 10!

Ο Δουμάνης με εκτέλεση πέναλντι στο 50′ λεπτό (δοκάρι και μέσα) νικάει τον Δεληγιάννη με τον Αετό Ορφανού να “γυρνάει” το ματς.

Η φάση του πέναλντι προήλθε από σέντρα του Σαβατιανού, με τον  Παυλίδη να κάνει την κεφαλιά και με τον Ζάγκουλο να τη βρίσκει με το χέρι, με τον Δεληγιάννη να είναι εξουδετερωμένος. Αμέσως ο Γεωργιτσόπουλος υπέδειξε παράβαση και κόκκινη στον παίκτη του ΠΑΟ Κοσμίου.

Νωρίτερα ο Αετός είχα χάσει ευκαιρία με τον Ελέζι.

17:15 Ο Εθνικός έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Η αλλαγή του ημιχρόνου, ο Σιδηρόπουλος “έπιασε”  το σουτ στο 55′, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

17:19 Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου στο 53ο λεπτό να κάνει το 0-3. Ο Λαζαρίδης από θέση τετ α τετ πέρασε τον τερματοφύλακα της Ασπίδας, αλλά βρέθηκε σε πλάγια με το σουτ που επιχείρησε να περνά άουτ.

17:23 Φάση για τον Πανσερραϊκό στην Αλεξανδρούπολη. Ο Μπαμπλής δίνει και πάλι τη λύση, αυτή τη φορά σε σουτ του Πουφλή.

17:28 Δυστυχώς τελειώνει το ματς για τον ΠΑΟ Κοσμίου στην Κομοτηνή. Γκολ ο Αετός Ορφανού και 1-3!

Ο Δουμάνης στο 67ο λεπτό πιάνει ένα άπιαστο σουτ το οποίο κατέληξε στα δίχτυα του Δεληγιάννη, αφού βρήκε το δοκάρι.

17:30 Νέο τετ α τετ για τον Άρη Αβάτου για το 0-3 στο παιχνίδι με την Ασπίδα. Ο Χατζηγεωργίου κρατά μέσα στο ματς την Ασπίδα αποκρούωντας το πλασέ του Κοτόπουλου μετά από πάσα του Μελισσόπουλου.

17:32 Γκολ για τον Άρη Αβάτου!

Ο Κοτόπουλος νικά αυτή τη φορά τον Χατζηγεωργίου και δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Εξαιρετικός τακτικά ο Άρης Αβάτου με αντεπιθέσεις “φωτιά”.

17:35 Γκολ για τον Αλέξανδρο Κιλκίς!

Οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν με τον Τσολακιδη μετά από πολύ ωραίο πλασέ στην αριστερή γωνία του Ρουφου και φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια στο 70ό λεπτό.

17:37 Ο Ορφέας πέντε λεπτά νωρίτερα θα μπορούσε να κάνει το 2-0, όταν στο 65 το καλό σουτ του Χαλήλ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αλεξάνδρου.

17:38 Στο 68 από φάουλ του Μαυράκη ο ΠΑΟ Κοσμίου προσπάθησε να ξαναμπει στο παιχνίδι, αλλά ο Κυριακόπουλος δε βρήκε καλά την μπάλα μετά την πρώτη κεφαλιά-γύρισμα του Χατζητολούση.

17:41 Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον πλέον βρίσκεται στο “Φώτης Κοσμάς”  και το γήπεδο του “ΑΟΞ”. Το τεχνικό δίδυμο του Εθνικού έχει ανακατέψει αρκετά την τράπουλα με τρεις αλλαγές, ώστε να καταφέρει αρχικά ο Εθνικός να ισοφαρίσει. Στην Ξάνθη ο Ορφέας “ψάχνει”  το γκολ για να πάρει εκ νέου το προβάδισμα. Τα παιχνίδια του ΠΑΟ Κοσμίου με τον Αετό ορφανού (1-3) και της Ασπίδας Ξάνθης με τον Άρη Αβάτου (0-3) μοιάζουν τελειωμένα, ένα δεκάλεπτο (μαζί με τις καθυστερήσεις) πριν τη λήξη.

17:45 Γκολ για τον Αετό Ορφανού

Χρίζεται σκόρερ μετά τον Γιάννη και ο Νίκος Παυλίδης που κάνει το 1-4 για την ομάδα του απέναντι στο Κόσμιο των 10 ποδοσφαιριστών.

17:47 Ευκαιρίες στην Αλεξανδρούπολη, μία για κάθε ομάδα!

Στο 81ο λεπτό ο Λίτσιος σώζει πάνω στη γραμμή σουτ του Ομπόσου, με τον Εθνικό να απειλεί τέσσερα λεπτά αργότερα με μακρινό σουτ του Σιδηρόπουλου που πέρασε ψηλά άουτ.

17:48 Ευκαιρία για τον Ορφέα με τον Χαλήλ, το σουτ του οποίου αποκτούσε ο τερματοφύλακας του Αλεξάνδρου Κιλκίς.

17:49 Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι ο Παρούτσης στη λόμπα που επιχείρησε στον Μπαμπλή.

17:55 Τέλος στην Κομοτηνή. ΠΑΟ Κοσμίου – Αετός Ορφανού 1-4

17:56 Τέλος και στην Αλεξανδρούπολη μετά από 5 λεπτά καθυστερήσεων. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-1!

17:56 Τέλος στο γήπεδο του ΔΑΚ Ξάνθης. Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-3!

17:59 Τέλος αγώνα και στο γήπεδο του ΑΟΞ. Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-1!

18:00 Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των παιχνιδιών του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ακολουθεί ανάρτηση με την κατάσταση στη βαθμολογία, όπως διαμορφώνεται μετά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής.