Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Δ.Σ. Ροδόπης/Δράμας στην Καβάλα!

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του στο 34ο Π.Π.Π.Δ.Σ. γνώρισε ο Δικηγορικός Σύλλογος Ροδόπης/Δράμας, που ηττήθηκε αυτή τη φορά με 4-1 από την αντίστοιχη ομάδα της Καβάλας.

Αν και το ματς στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά ισορροπημένο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν το γρήγορο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο, ανακτώντας ταυτόχρονα και το ψυχολογικό αβαντάζ. Στην συνέχεια της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, με την ομάδα της Καβαλάς να πετυχαίνει στην συνέχεια δύο ακόμα τέρματα και να κατακτά τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Ταξίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ενώ στο 25΄ο Ίτσας κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά για την ομάδα της Ροδόπης/Δράμας. Στο 50′ ο Ταξίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ξανάβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, δέκα λεπτά αργότερα ο Σκαρτούλης έκανε το 3-1, ενώ ο Καϊτατζής στο 75′ έγραψε το τελικό 4-1.