Φινάλε με εκτός έδρας νίκη και τρίτη θέση για την Κ17 του Αστέρα Τρίπολης με ξανθιώτες σκόρερ!

Με νίκη 3-1 μέσα στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ ολοκλήρωσε την παρουσία του στο φετινό πρωτάθλημα Κ17 της Super League 1 η Εφηβική ομάδα του Αστέρα Τρίπολης που τερμάτισε στην 3η θέση του Νότιου ομίλου με 34 βαθμούς πίσω μόνο απο Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8′ και με δικό τους αυτογκόλ στο 26ο λεπτό έφεραν το παιχνίδι στο 1-1. Οι Αρκάδες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χάρις σε δύο ξανθιώτικα τέρματα με τον Γιώργο Τηλαβερλιδη να δίνει το προβάδισμα στο 34′ και τον Πασχάλη Μουχτάρη που πέρασε στο ματς ως αλλαγή να σκοράρει στο 89ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό σκορ

Βασικοί για ακόμα ένα ματς με εξαιρετική παρουσία οι Γιώργος Νικολόπουλος και Γιώργος Τηλαβερίδης, ως αλλαγή μπήκε στο ματς ο Πασχάλης Μουχτάρης που σκόραρε ακόμα ένα γκολ. Πολύ καλή η παρουσία και των τριών με τους Τηλαβερίδη και Μουχτάρη στην πρώτη τους σεζόν στην Τρίπολη να αφήνουν εξαιρετικές εντυπώσεις, ειδικότερα για τον πρώτο “στάζουν μέλι” οι Αρκάδες. Ενώ ο Νικολόπουλος προσέθεσε ακόμα μια γεμάτη και πειστική σεζόν δείχνοντας πανέτοιμος για το παραπανω