Γ’ ΕΠΣ Ξάνθης: Εντυπωσιακές νίκες για Ασπίδα & Ορφέα Ξάνθης Β’, διπλό για ΑΕΚ γκολ και θέαμα στη Λεύκη!

Με την Ασπίδα Ξάνθης Β’ να σημειώνει τη νίκη της αγωνιστικής επικρατώντας με το εντυπωσιακό 7-1 μέσα στον Πετεινό επί του πρωτοπόρου Άρη διεξήχθη η 20η αγωνιστική στην Γ’ κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης.

Η ομάδα της Ασπίδας έχοντας μεγάλη μέρα τον Καμίλη που σημείωσε χατ τρικ όπως και τον Τσολακίδη πέτυχε εντυπωσιακή νίκη επί του Άρη Πετεινού Β’, που παρά το σοκ της βαριάς ήττας συνεχίζει να έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του τίτλου.

Εντυπωσιακός ήταν και ο Ορφέας Ξάνθης Β’ που επικράτησε με 7-0 της Σμίνθης έχοντας μάλιστα εφτά διαφορετικού σκόρερ(!). Σημαντική νίκη πήρε η ΑΕΚ Κυψέλης μέσα στην Φελώνη επί της Βιστωνίδας σκοράροντας δύο γκολ στην επανάληψη. Γκολ και θέαμα στην Λεύκη με ΑΠΟΞ Ραιδεστό και Ηρακλή Ζυγού Β’ να έρχονται ισόπαλοι με 2-2

Αναλυτικά:

Άρης Πετεινού Β’ – Ασπίδα Ξάνθης Β’   1-7 (Χριστοδούλου – Καμίλης(3), Τσολακίδης(2), Βαρσάμης, Ντουρμπάκου)

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ηρακλής Ζυγού Β’   2-2 (Ψωμάς Μ., Μάνεσης – Ελευθεριάδης, Καπζά Εγκέ)

Ορφέας Ξάνθης Β΄ – ΑΟ Σμίνθη   7-0 (Κιούρτ Εσ., Μπουρδούνης, Μπογιατζίδης, Χουσείνκο, Κίναλη, Κιοσέ, Μπουρμπούν)

ΑΟ Βιστωνίδας Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης   0-2 (Τοπαλίδης, Σεφερίδης)

*Ο Νέστος Κύρνου αποβλήθηκε απο το πρωτάθλημα λόγω Μητρώου

** Έχουν κάνει όλα τα τρία ρεπό τους, Βιστωνίδα, Ηρακλής Ζυγού, Θύελλα Μαγγάνων & ΑΠΟΞ Ραιδεστός έχουν κάνει και τα 4 ρεπό τους

*** Η Ασπίδα Ξάνθης έχει έναν μηδενισμό (χάνοντας με 0-3 άνευ αγώνα το ματς με τον Ορφέα Ξάνθης) και αφαίρεση τριών βαθμών

****Έχουν ματς λιγότερο

***** Το ματς του Ορφέα Ξάνθης Β’ με την ΑΕΚ Κυψέλης διακόπηκε στο 80′ λόγω επεισοδίων και ενώ το σκορ ήταν 0-0, με την Πειθαρχική Επιτροπή να αποφασίζει να παίξουν εκ νέου το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα,