Νίκες πρωτοπόρων σε αγωνιστική με 19 γκολ σε 4 ματς στην Γ’ ΕΠΣ Ξάνθης!

Με τους τέσσερις πρωτοπόρους να συνεχίζουν χωρίς βαθμολογικές απώλειες συνεχίστηκε η 17η αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, στην οποία σημειώθηκαν 19 γκολ(τα 14 σε δύο ματς!).

Στη Διομήδεια οι πιτσιρικάδες του Άρη Πετεινού ήταν εντυπωσιακοί και σκοράροντας απο τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν σε άνετη νίκη επί της ΑΕΚ που πάντως είχε και χαμένο πέναλτι στο 2-0. Ανατρεπτική νίκη στην επανάληψη πέτυχε ο Ορφέας Ξάνθης Β’ στα Μάγγανα με τους νεαρούς παίκτες του Μάκη Μπογιατζίδη μετά το νωθρό πρώτο μέρος να παρουσιάζονται εξαιρετικοί στην επανάληψη και να φτάνουν στη νίκη

Εντυπωσιακός ήταν ο ΑΠΟΞ Ραιδεστός στη Λεύκη απέναντι στους πιτσιρικάδες της Βιστωνίδας ενώ με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος κατάφεραν οι νεαροί παίκτες του Ηρακλή Ζυγού Β’ να κάμψου την αντίσταση της Σμίνθης

Αναλυτικά:

Νέα Θύελλα Μαγγάνων – Ορφέας Ξάνθης Β’  1-2 (Μαραντάς Γ. – Σουλιϊμάν Σ., Κίναλη)

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – ΑΟ Βιστωνίδας Β’    7-0 (Μάνεσης, Ψωμάς Μ.(2), Τάσιος, Φωτόπουλος, Καραμήτρος, Ιωαννίδης)

Άρης Πετεινού Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης  6-1 (Χριστοδούλου(3), Αβερόπουλος, Αρντά Κουρού, Μίλκογλου – Γκογκίδης)

Ηρακλής Ζυγού Β’ – ΑΟ Σμίνθη    2-0 (Χαμουτζά, Σαϊλάκης)

** Έχουν κάνει τα τρία ρεπό τους, Βιστωνίδα έχει κάνει 4 ρεπό

*** Η Ασπίδα Ξάνθης έχει έναν μηδενισμό (χάνοντας με 0-3 άνευ αγώνα το ματς με τον Ορφέα Ξάνθης) και αφαίρεση τριών βαθμών

****Έχουν ματς λιγότερο, ο ΑΠΟΞ έχει δύο ματς λιγότερα

***** Το ματς του Ορφέα Ξάνθης Β’ με την ΑΕΚ Κυψέλης διακόπηκε στο 85′ λόγω επεισοδίων και ενώ το σκορ ήταν 0-0, η έκβαση του αγώνα θα κριθεί από την Πειθαρχική Επιτροπή