Γ’ ΕΠΣ Ξάνθης: Επική ανατροπή Ορφέα Β’, νίκη Πετεινού και ισοπαλίες σε Αμοιρίδειο και Ζυγό!

Με τον Ορφέα Β’ να κάνει την ανατροπή της…χρονιάς καθώς κατάφερε από 3-2 να φέρει τούμπα το τρομερό ματς με τον ΑΠΟΞ Ραιδεστού κερδίζοντας τελικά με 3-4(!) και έτσι διατηρήθηκε στο -5 από τον πρωτοπόρο Άρη Πετεινού Β’ που με πρωταγωνιστή τον Αβερόπουλο επικράτησε της Βιστωνίδας Β’, διεξήχθη η 12η και πρώτη του Β’ γύρου στροφή της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης

Στα άλλα δύο ματς της αγωνιστικής ΑΠΟΞ και Ασπίδα Ξάνθης έχοντας να αντιμετωπίσουν τον πολύ δυνατό αέρα έμειναν στο μηδέν, ενώ στον Ζυγό η ΑΕΚ Κυψέλης κρατούσε τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όταν οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που αξιοποίησε ο  Καπζά για το τελικό 1-1

Αναλυτικά:

ΑΠΟΞ Β’ – Ασπίδα Ξάνθης Β’    0-0

Ηρακλής Ζυγού Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης   1-1 (Καπζά – Γερνάς Μ.)

Άρης Πετεινού Β’ – ΑΟ Βιστωνίδας Β’  2-0 (Αβερόπουλος(2) )

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ορφέας Ξάνθης Β’   3-4 (Κοκκινίδης, Ψωμάς, Φωτόπουλος Μ. – Κιοσέ Μ.(2), Χουσείνκο, Σαρηγιαννίδης Χ.)

Θύελλα Μαγγάνων – Νέστος Κύρνου  3-0α.α.

** Έχουν κάνει το ρεπό τους

*** Η Ασπίδα Ξάνθης έχει έναν μηδενισμό (χάνοντας με 0-3 άνευ αγώνα το ματς με τον Ορφέα Ξάνθης) και αφαίρεση τριών βαθμών