Τρομερή αγωνιστική με 22 γκολ σε 4 ματς της Β’ ΕΠΣ Ξάνθης! Αποτελέσματα, σκόρερ & βαθμολογία

Πράματα και θάματα έγιναν στην 9η στροφή του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, ειδικότερα σε δύο ματς καθώς μόνο σε αυτά των Εχίνου και Κιμμερίων σημειώθηκαν τα 16 από τα 22 ολόκληρης της αγωνιστικής!

Στον Εχίνο(φωτο) έγινε το παιχνίδι της χρονιάς με την τοπική ομάδα να κερδίζει με τρομερή ανατροπή στις καθυστερήσεις το Κότινο, έχοντας σε τρομερή κατάσταση τον Γκιουλνέζ Μουαρέμογλου που πέτυχε καρέ, σε ένα ματς που το ημίχρονο ήταν 0-0, στο 89′ 2-3 και τελικά έληξε με νικητή τον Εχίνο με 5-3!

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εθνικός Κιμμερίων που κέρδισε με 5-2 την Κεντητή σε ένα επίσης τρομερό παιχνίδι, ενώ με τον πλέον επιβλητικό τρόπο μπήκε στο 2023 η Μύκη που κέρδισε με 6-0 την Δόξα Μυρωδάτου. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι της Δόξας Σταυρούπολης με την Αναγέννηση Παλιάς Χρύσας

Την μετάδοση των αγώνων σας προσέφεραν οι:

Αναλυτικά: προστεθηκαν οι βαμοι για χρυσα κ σελινο

Κεραυνός Λευκόπετρας – Αετός Γοργόνας  Δ.Δ.

Εχίνος Σπορ – ΑΟ Κότινο  5-4(55′ Χατζημεμίς, 66(π), 90′, 93′, 95′ Μουαρέμογλου- 50′, 78′  Ιντζέ Καρά Φικρή, 60′ Σουλεϊμάν Χουσείνκο, 98′ Ικσάν Καπζά)

Εθνικός Κιμμερίων – Κεντητή  5-2(27′ Κατσούλης, 75′, 90′ Σοφτά Χ., 82′(π) Μπεκδές Μ., 88′ Κουρού Χαλήλ  – 65′ Μιλαχήμογλου Μ., 78′ Σεντάτογλου)

Δόξα Σταυρούπολης – Αναγέννηση Π. Χρύσας     0-0

ΑΟ Μύκη – Δόξα Μυρωδάτου  6-0(3′, 20′ Καπζά Οζ., 17′ Τοπ Αλή, 60′ Κιούρτ Αϊκ., 65′, 68′ Καπζά Χαμ.)

Άτλας Σελίνου – Κεραυνός Π. Κατραμίου  3-0α.α.

Ατρόμητος Χρύσας – Κεσσάνη Ερασμίου   3-0α.α.

14. Κεσσάνη Ερασμίου    -*

*Η Κεσσάνη Ερασμίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, ο Κεραυνός Κατραμίου αποβλήθηκε λόγω Μητρώου