Νίκη τίτλου για Ολυμπιακό, έπιασε τον ΠΑΟΚ στην δεύτερη θέση η ΑΕΚ! Αποτελέσματα και βαθμολογία σε Play Off & Out

Με τον Ολυμπιακό να ξεκινά ιδανικά τα Play Off επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, και την ΑΕΚ να γλιτώνει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Παναθηναϊκό καταφέρνοντας να πιάσει τον ΠΑΟΚ στην δεύτερη θέση, έπεσε η αυλαία στην πρεμιέρα των Play Off

Παιχνίδι είχαμε όμως και για τα Play Out, εκεί όπου η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Αστέρα με το γκολ του Ράντομιρ Μιλοσάβλιεβιτς, αλλά η ομάδα της Τρίπολης έφτασε στην ανατροπή και τη νίκη (1-2). Οι Αρκάδες ισοφάρισαν με την εκτέλεση πέναλτι του Χερόνιμο Μπαράλες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πήραν το προβάδισμα (και το τρίποντο όπως αποδείχθηκε) με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ στο 55ο λεπτό.

Οι κιτρινομπλέ με αυτή τη νίκη ανέβηκαν στην έβδομη θέση. Η πρώτη αγωνιστική των playouts ολοκληρώνεται τη Δευτέρα στη Λαμία με την ομάδα της Φθιώτιδας να υποδέχεται τον Παναιτωλικό. Υπενθυμίζεται ότι έχει αναβληθεί η αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Ατρόμητο που θα οριστεί σε νέα ημερομηνία.