LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της πρεμιέρας στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Πρώτη σέντρα σε πολύ λίγα λεπτά για την 1η αγωνιστική της νέας Γ’ Εθνικής, εκεί όπου συμμετέχουν τέσσερις εκπρόσωποι της Θράκης, τρεις απ’ τον Νομό Ξάνθης και μία απ’ τον Νομό Έβρο. Όπως είναι γνωστό, δυστυχώς δεν υπάρχει εκπρόσωπος απ’ τη Ροδόπη, καθώς ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα προβλήματά του και να δηλώσει συμμετοχή.

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και τη φετινή αγωνιστική περίοδο που ξεκινάει σήμερα, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε μέσω του live blog του SportsAddict.gr, λεπτό προς λεπτό, για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και γενικά για όλα τα παιχνίδια του 1ου ομίλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής και οι διαιτητικές τριπλέτες σε κάθε γήπεδο:

Δημοτικό Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Τσοπουλίδης(Ξάνθης) / Κηλικιώτης(Ξάνθης), Γκιόση(Θράκης)

Γήπεδο Γενησέας: Ηρακλής Ζυγού – Πανσερραϊκός

Τσιάρας(Καβάλας) / Καμπερίδης(Καβάλας), Καραγιάννης(Θράκης)

Δημοτικό Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ξάνθης

Δραγούσης(Κιλκίς) / Κωτούλας, Χαραλαμπόπουλος(Κιλκίς)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου

Τζουμαλάκης(Σερρών) / Αναστασιάδης, Κρυωνάς(Σερρών)

Γήπεδο ΕΠΣ Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας – Απόλλων Παραλιμνίου

Βουρνέλης(Μακεδονίας) / Παπαδόπουλος, Παπαδοπούλου(Μακεδονίας)

Δημοτικό Δράμας: Πανδραμαίκός – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Αγγελάκης(Μακεδονιάς)

Βοηθοί: Τοροσιάδης, Φράγιος(Μακεδονίας)

Διαβάστε το Pre-Game της 1ης αγωνιστικής με χρήσιμες πληροφορίες για την πρεμιέρα.

16:οο Μισή ώρα απομένει μονάχα μέχρι την έναρξη των αναμετρήσεων και ξεκινάμε με τις συνθέσεις στις αναμετρήσεις, όπου συμμετέχουν ομάδες της Θράκης. Οι πρώτες 11αδες που καταφθάνουν είναι απ’ το παιχνίδι Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου.

Κεραυνός Πέρνης (Μαλαματάς): Δεληγιάννης, Μαλαμίδης, Μαρκάκης, Παπαδόπουλος Λ., Κωνσταντάρας, Μπαντάνης, Τοπαλής, Τσάκωνας, Λαζαρίδης, Μελισσόπουλος Αλ., Τζιβανόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Χατζηκυριάκου, Κλοκίδης, Κυριακόπουλος, Ιβανίδης, Καλτσάς, Κλειτσιώτης, Μπίλιας.

Άρης Αβάτου (Ξανθόπουλος): Νομικός, Χατζηπαπάς, Μπουνταγκιδης, Χριστοφορίδης, Παυλίδης, Χακάν Βελή, Σαρηγιαννίδης, Τσάπαρης, Γκέκας, Κρασώνης, Ψεμματάς.

Αναπληρωματικοί: Μπουλούτ, Ζωσιμίδης, Ευθυμιάδης, Μουαμέρογλου, Αλεξιάδης, Μουστάκης, Ζαγγούλος

16:06 Συνθέσεις απ΄ το έτερο παιχνίδι, όπου μονομαχούν εκπρόσωποι απ’ τους Νομούς Καβάλας και Ξάνθης. Στη Θάσο αγωνίζεται ο Ορφέας Ξάνθης και οι 11αδες είναι:

Δόξα Θεολόγου (Γκόλφος): Χατζηλάρι, Μουλάι, Νιζάμης, Ζούλης, Μπαϊρακταρίδης, Μπουνταγκίδης, Λαζαρίδης, Μπλάτζιος, Σαραντίδης, Αλεπούδης, Οτέμπερης.

Αναπληρωματικοί: Μουσάς, Κλάιντ, Ταχτσίδης, Αγραφιώτης, Ανθουλάκης, Τζανετής, Μαλακογιάννης

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ναθαναηλίδης, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Σουκρήογλου, Ζιγκολάρι, Χίντ Ιμέρ, Κουκουρίγκος.

Αναπληρωματικοί: Ξαντινίδης, Καλλίδης, Χασανκήλ, Ψυχουδάκης, Τσιτάκ Μελισσόπουλος, Βρίγκος.

16:09 Κλείνουμε με τις ομάδες απ’ τον Νομό Ξάνθης με το παιχνίδι του Ηρακλή Ζυγού, που θα λάβει το “βάπτισμα του πυρός” στη Γ’ Εθνική απέναντι στον ιστορικό Πανσερραϊκό.

Ηρακλής Ζυγού (Νεντίδης): Ευκαρπίδης, Τενεκές, Τιφτίκης, Κριεζής, Κιομουρτζής, Χασιώτης, Δημητριάδης, Ξουπλίδης, Πιλτικάκης, Δογανίδης, Κωφίδης.

Αναπληρωματικοί: Στεπανιάν, Βαφειάδης, Ανδρέου, Μανιάς, Ψαρόπουλος, Καλογιάννης, Πανταζίδης.

Πανσερραϊκός (Δημητριάδης): Γιαννακίδης, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κασμερίδης, Ζιώγας, Πέτρου, Ψάλτης, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας, Ομπόσου.

Αναπληρωματικοί: Τριανταφύλλου Θ., Μπάρδας, Τριανταφύλλου Κ., Τέντζερης, Πτηνόπουλος, Γιανναράκης, Καλί.

16:14 Ολοκληρώνουμε τον κύκλο των συνθέσεων με την αναμέτρηση της Ένωσης Αλεξανδρούπολης, η οποία δοκιμάζεται στη δύσκολη έδρα του Αετού ορφανού.

Αετός Ορφανού (Προβατίδης): Κυφωνίδης, Γιάννα, Καλατζής, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Έλεζι, Ουζούνογλου, Αποστολίδης, Δουμάνης, Τσιλόγλου.

Ένωσης Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Αμπραχαμιάν, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας Κ., Γκαβανόζης, Ευθυμιάδης, Μάζης, Παπαϊκονόμου, Παπαδάκης.

Αναπληρωματικοί: Γεωργαντζόπουλος, Ευαγγελίδης, Γκουντενούδης, Μπινόπουλος, Ευφραιμίδης, Σιμτσάκης, Πατσιώρας Α., Τσακανίκας.

16:31 Έναρξη των αναμετρήσεων

16:36 Γκοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης!

Πολύ νωρίς ανοίγει το σκορ ο Ορφέας. Μπήκαν δυνατά οι Ξανθιωτες που μόλις στο 2′ πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από πάσα του Χιντ Ιμέρ ο Κουκουρίγκος δίνει το προβάδισμα στους κιτρινόμαυρους.

16:45 Γκοοοοοολ για την Ένωση Αλεξανδρούπολης!

Η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη παίρνει το προβάδισμα στην έδρα του Αετού Ορφανού με γκολ του Ευθυμιάδη στο 15ο λεπτό με σουτ, έπειτα από σέντρα του Γκαβανόζη.

16:48 Γκολ για τον Πανσερραϊκό.

Ανοίγει το σκορ η ομάδα των Σερρών στο γήπεδο της Γενησέας με τον Ομπόσου στο 10ο λεπτό μετά από σέντρα του Πέτρου.

16:50 Δύο γκολ, ένα για κάθε ομάδα, στην αναμέτρηση του Πανδραμαϊκού με τον Νέστο Χρυσούπολης. Πανδραμαϊκός – Νέστος 1-1.

16:52 Μεγάλη φάση στην Χρυσούπολη στο 13′ με τον Ξανθιώτη επιθετικό του Κεραυνού Πέρνης, Αλέξη Μελισσόπουλ,  να βγαίνει απέναντι στον Νομικό, με τον κιπερ του Άρη να κρατά το μηδέν στην εστία του.

17:02 Στο 30′ μεγάλη φάση για τον  Άρη Αβάτου με τον Κρασώνη να βλέπει τη μπάλα απ’ το σουτ του να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι μετά από παρεμβολή του τερματοφύλακα του Κεραυνού Πέρνης.

17:13 Ισοφαρίζει ο Αετός Ορφανού την Ένωση Αλεξανδρούπολης.

Μετά από λάθος του Δορουγιδένη οι γηπεδούχοι βρίσκουν το γκολ της ισοφάρισης με τον Αποστολίδη λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (41′).

17:19 Καλή φάση για στο 43′ για τον Πανσερραϊκό με σουτ του Παπαβασιλείου, το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Ευκαρπίδης.

17:23 Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις:

Αποτελέσματα ημιχρόνου

Αετός Ορφανού – Ένωση Αλεξανδρούπολης: 1-1 (41′ Αποστολίδης  / 15′ Ευθυμιάδης)

Ηρακλής Ζυγού – Πανσερραϊκός: 0-1 (10′ Ομπόσου)

Δημοτικό Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ξάνθης: 0-1 (2′ Κουκουρίγκος

Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου: 0-0

Δόξα Κάτω Καμήλας – Απόλλων Παραλιμνίου: 0-1 (45′ Ενλουντούλου)

Πανδραμαίκός – Νέστος Χρυσούπολης: 1-1 (16′ Μπερούκας / 7′ Χαριτίδης)

Ρεπό: Κιλκισιακός

17:38 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις

17:45 Γκολ για τον Αετό Ορφανού.

Φτάνουν στην ανατροπή οι γηπεδούχοι απέναντι στην Ένωση Αλεξανδρούπολης στο 55ο λεπτό με τον Δουμάνη.

17:49 Γκοοοοοολ για τον Άρη Αβάτου!

Ο Γκέκας με σουτ “ανοίγει το σκορ” στη Χρυσούπολη και κάνει το Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου 0-1.

17:51 Στο 55 καλή φάση για τον Πανσερραϊκό, όταν μετά από σέντρα του Ζερη ο Γκουρτσας κάνει την προβολή, με τη μπάλα να φεύγει μόλις αουτ.

18:00 Γκολ ο Πανσερραϊκός.

Δείχνει να “καθαρίζει” το παιχνίδι η ομάδα των Σερρών καθώς φθάνει στο 0-2 απέναντι στον Ηρακλή Ζυγού, με γκολ του Πτηνόπουλο στο 60ο λεπτό.

18:04 Στη Χρυσούπολη ο Άρης έχει μπει εξαιρετικά, μετά το γκολ του Γκέκα οι Ξανθιώτες σκόραραν ξανά με τον Ψεμματά, όμως το γκολ ακυρώθηκε, ενώ στην συνέχεια είχαν νέα καλή στιγμή με τον Σαρηγιαννίδη.

18:07 Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης.

Κόντρα στην ροή του ματς ο Κεραυνός ισοφαρίζει στο 77ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου, ο Κωνσταντάρας κάνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει.

18:10 Απειλεί μετά από ώρα ο Ηρακλής Ζυγού με μακρινό σουτ του Χασιώτη, το οποίο μπλόκαρε ο Γιανακιδης.

18:12 Απειλεί η Ένωση Αλεξανδρούπολης, που “άγγιξε” την ισοφάριση με μακρινό σουτ του Παπαοικονόμου, το οποίο πέρασε εκατοστά έξω απ’ το δοκάρι.

18:16 Γκοοοοολ για τον Ηρακλή Ζυγού!

Στο 79′ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη ο Ηρακλής μειώνει σε 1-2 και δίνει άλλο ενδιαφέρον στα τελευταία 10 λεπτά!

18:21 Ο Πανδραμαϊκός “σκοτώνει” τον Νέστο Χρυσούπολης σητν κόντρα επίθεση και βάζει μαζεμένα δύο τέρματα κάνοντας το 3-1.

Στο 80 ο Μπελμανί κάνει το 2-1 και στο 82 ο Μπερούκας το 3-1.

18:23 Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Οφρύνιο. Η Ένωση Αλεξανδρούπολης γνώρισε την ήττα εκτός έδρας στην πρεμιέρα με 2-1 απέναντι σε μία ποιοτική ομάδα.

18:24 Γκοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης και λήξη της αναμέτρησης!

Ο Λάζαρος Μαυρόπουλος στις τελευταίες στιγμές της αναμέτρησης έστειλε την μπάλα τα δίχτυα και ο Ορφέας ξεκινάει με τρίποντο το πρωτάθλημα.

18:27 Λήξη και στη Χρυσούπολη με την ισοπαλία ανάμεσα σε Κεραυνό Πέρνης και Άρη Αβάτου να παραμένει ως το τέλος.

Παραλίγο στο 90′ οι φιλοξενούμενοι να πετύχουν γκολ και να φύγουν με το “διπλό”, αλλά ο  Πέτρος Σαρηγιαννίδης δεν σημάδεψε απο θέση τετ-α-τετ.

18:29 Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση και στη Γεννησέα με το 1-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ο Ηρακλής Ζυγού, αν και προσπάθησε, δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι στο τέλος.

18:35 Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις της πρεμιέρας στη Γ’ Εθνική.

Κυρίες και κύριοι σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Δείτε εδώ τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα της πρεμιέρας και τη βαθμολογία.

Την live ενημέρωση  στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: emetafores@yahoo.gr

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.