Μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική: Με το «δεξί» η Αλεξανδρούπολη, 3-2 το Σιδηροχώρι! (photos & video)

Με 3-2 της Δόξας Νέου Σιδηροχώριου επικράτησε η Αλεξανδρούπολη FC στην 2η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική.

Στην πρεμιέρα της στα μπαράζ καθώς στην 1η αγωνιστική είχε ρεπό, η ομάδα του Έβρου προηγήθηκε 2-0, η Δόξα έφερε το ματς στα ίσια, αλλά ο Παπαγεωργίου στο 90+7 χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Δυναμικό «παρών» από τους φίλους και των δύο ομάδων στο δημοτικό στάδιο «Φώτης Κοσμάς».

Πλέον η Αλεξανδρούπολη έχει 3 βαθμούς και στην επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Άρη Πηγών, ενώ η Δόξα έμεινε στον 1 και στην επόμενη στροφή φιλοξενείται από τον Ηρακλή Αμμουδιάς.

Το ματς

9′ ΓΚΟΛ! 1-0 με αυτογκόλ του Λεοντίδη γκολ μετά από προσπάθεια του Σωτηράκη.

18′ Αναγκαστική αλλαγή για την Αλεξανδρούπολη, στην θέση του Γκαϊδατζή που τραυματίστηκε ο Καρακασίδης.

22′ Σουτ Μουρατίδη άουτ.

34′ Ωραίο σουτ του Καρακασίδη λίγο έξω από την περιοχή, μεγάλη επέμβαση από τον γκολκίπερ της Δόξας σε κόρνερ.

35′ Κεφαλιά Πατσιώρα Κ. στα δίχτυα η μπάλα μετά από κόρνερ, ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

39′ Λίγο έλειψε να έχουμε αυτογκόλ από την Αλεξανδρούπολη, απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

43′ Απευθείας φάουλ από την Δόξα λίγο άουτ.

48′ ΓΚΟΛ! 2-0 ο Κυριζάκης από κοντά.

51′ Ψαλιδάκι του Πατσιώρα Κ. μπλόκαρε ο κιπερ.

55′ Σουτ του Μάκη από το Σιδηροχώρι απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

56′ Τετ α τετ του Μουρατίδη απέκρουσε ο Χατζηπαπαθεοδωρίδης.

60′ ΓΚΟΛ! Ο Γιώτης από κοντά μειώνει σε 2-1.

65′ ΓΚΟΛ! Ο Σωτηράκογλου ισοφαρίζει σε 2-2 για την Δόξα. 2 γκολ από τις δύο αλλαγές του κόουτς Κουτσογιάννη για το Σιδηροχώρι.

90+7 ΓΚΟΛ! Ο Παπαγεωργίου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Βαρσαμίδη δίνει τη νίκη στην Αλεξανδρούπολη.

Συνθέσεις:

Αλεξανδρούπολη FC (Νίκος Μπαχαρίδης): Παπαδόπουλος, Καλτσάς, Ράλλης, Παπαγεωργίου, Σωτηράκης, Μουρατίδης, Τζελέπης, Γκαϊδατζής, Πατσιώρας Κ. Κυριζάκης, Βαρσαμίδης.

Αγωνίστηκαν και οι: Καρακασίδης, Πατσιώρας Α., Σεντεμέντες, Γκουντενούδης.

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (Σπύρος Κουτσογιάννης): Χατζηπαπαθεοδωρίδης, Λεντίδης, Κατσαούνης, Βιτώρος, Κούτας, Σαπαλίδης, Δημητριάδης, Σκουτέλας, Καργάκης, Κικίδης, Κρικέλας.

Αγωνίστηκαν και οι: Γιώτης, Σωτηράκογλου, Σοπιάδης.