Φινάλε στα εντός με εντυπωσιακή νίκη επί του Άρη Πετεινού για τον Πανθρακικο!

Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρέτησε το φίλαθλο κοινό του ο Πανθρακικός που στο τελευταίος εντός έδρας ματς της χρονιάς στην Γ’ Εθνική επικράτησε με 6-0 του Άρη Πετεινού.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους “πράσινους” καθώς στο 5′ μετά από σέντρα του Χιντζίδη ο Παυλίδης στην προσπάθεια του αν διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του δίνοντας απο νωρίς το προβάδισμα στον Πανθρακικό, που στο 7′ διπλασίασε τα τέρματα του με σουτ του Σίλβα μετά από πάσα του Βάσκου.

Στο 23′ ο Σίλβα διπλασίασε τα τέρματα του με κεφαλιά, ενώ στο 33′ ο Χιντζίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και με πολλές αλλαγές να έχουν γίνει και από τις δύο πλευρές ο Καψάσκης στο 62′  και ο Γκουτσίδης στο 66′ διαμόρφωσαν το 6-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Ντεμπούτο για τον Πανθρακικό έκανε ο νεαρός Γιακούπ Ισμαήλ

Στην τελευταία αγωνιστική ο Πανθρακικός θα ταξιδέψει στο Παραλίμνιο για να αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα ενώ ο Άρης Πετεινού στο τελευταίο του ματς στην Γ’ Εθνική θα υποδεχθεί τον Ποσειδώνα Νέας Μηχανιώνας.

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Αριστοτέλης Κωστούλας της ΕΠΣ Έβρου με βοηθούς τους Κατσαντούρα(Έβρου) και Δεμερτζη(Δυτ. Αττικής)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Γ. Μαραντάς): Παϊτέρης, Χιντζίδης, Σαπνάρας, Κωσταρέλης, Γκουτσίδης, Σίλβα, Γιαννακιτσίδης, Πεχλιβανόπουλος, Ρουμπιές, Βάσκος, Παχούμης

ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ(Αν. Νεοφυτίδης): Αθανασίου, Ασλανίδης, Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Παυλίδης, Μελισσόπουλος, Τσέκος, Τσαγαλάς, Τυριάκης, Γιαννακός