Πέρασε σαν “σίφουνας” από Βαρβάρα ο Πανθρακικός! Ντεμπούτο με γκολ για τον Εσέρ Χαλίλ!!!

Με τον πλέον επιβλητικό τρόπο πανηγύρισε την 12η εκτός έδρας νίκη του ο Πανθρακικός που κέρδισε με 5-0 τον Αετό μέσα στην Βαρβάρα στα πλαίσια της 32ης στροφής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Η ομάδα του Γιώργου Μαραντά μπήκε πολύ δυνατά και με τέρματα των Χιντζίδη στο 12′ και Σίλβα στο 20′ πήρε από νωρίς σημαντικό προβάδισμα που διατηρούσε με χαρακτηριστική άνεση.

Στο δεύτερο μέρος με τον ξανθιώτη προπονητή να δίνει χρόνο συμμετοχής και σε νεαρούς παίκτες ήρθε στο 72′ ο Καψάσκης λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς να κάνει το 3-0 με τον τοπ σκόρερ των “πράσινων” Χρήστο Βασκό να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 5-0 υπέρ των Κομοτηναίων πέτυχε στο ντεμπούτο του στην Ανδρική ομάδα του Πανθρακικού ο Εσέρ Χαλίλ(φωτο) που στο 90′ και λίγα λεπτά μετά την είσοδο του σκόραρε και το χάρηκε με την ψυχή του

Τους 70 βαθμούς έφτασε ο Πανθρακικός που την Τετάρτη θα υποδεχθεί στο τελευταίο εντός έδρας ματς της χρονιάς τον Άρη Πετεινού ενώ την Κυριακή ολοκληρώνει την χρονιά παίζοντας στο Παραλίμνιο με τον τοπικό Απόλλωνα

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Γ. Μαραντάς): Παϊτέρης, Γκουτσίδης(70′ Γκαγκάνης), Καλογρανάς(85′ Θέμελης), Πεχλιβανόπουλος, Σαπνάρας, Κωσταρέλης, Βάσκος(85′ Εσέρ Χ.), Παχούμης, Ρουμπιές, Χιντζίδης(60′ Παπαδόπουλος), Ιβάν Σίλβα(70′ Καψάσκης)