Τα παλικάρια του Εθνικού τα κατάφεραν – Νικητές στη Νέα Ερυθραία και η παραμονή θα κριθεί στην Αλεξανδρούπολη!

Μία πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στη Νέα Ερυθραία!

Οι Εβρίτες επικράτησαν 3-2 σετ του Πανερυθραϊκού, ισοφάρισαν 1-1 την μεταξύ τους σειρά και πλέον η παραμονή στην Pre League θα κριθεί στην Αλεξανδρούπολη την Τετάρτη 17 Μαρτίου στις 18:00!

Ο Εθνικός προηγήθηκε με 2-0 σετ, η ομάδα της Αττικής έφερε το ματς στα ίσια, αλλά στο 5ο σετ ο Εθνικός έβγαλε ψυχή!

Στο τάι μπρέικ ο Εθνικός βρέθηκε πίσω στο σκορ με 9-4 και 10-6 αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πέρασε μπροστά με 11-10 και 13-12. Ο Πανερυθραϊκός ισοφάρισε σε 13-13, ενώ ο Εθνικός πέρασε μπροστά με 14-13 μετά από επίθεση των γηπεδούχων στο φιλέ και με άσσο του Κεσκίνη έκανε το 15-13 και πήρε τη νίκη.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χουλιαρόπουλος, Παρατηρητής: Πολίτης.

Τα σετ: 2-3 (15-25, 22-25, 25-21, 25-21, 13-15)