Παρουσία Ντιέ και σκόρερ Νάση Στοίνοβιτς η Καβάλα κέρδισε Πηγές και έκανε βήμα τελικού!

Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας έκανε ο ΑΟΚ ο οποίος επικράτησε με 5-0 μέσα στις Πηγές του πρωταθλητή της Α’ ΕΠΣ Καβάλας, Άρη Πηγών σε έναν αγώνα που το παρών έδωσε και ο βετεράνος παίκτης μεταξύ άλλων της Καβάλας και της Ξάνθης Σερζ Ντιέ.

Στα του παιχνιδιού οι «αργοναύτες» βρήκαν τον δρόμο για τα δίχτυα στο 30’ με τον Μέτσε ενώ στο 33’ ο Περδίκης έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του ενώ στο 43’ ο Αλτιτζής διαμόρφωσε το 0-3 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ΑΟΚ βρήκε τέταρτο τέρμα στο 55’ με εντυπωσιακό γκολ του Τάσου Λαγού ενώ στο 67’ ο Κομοτηναίος Νάσης Στοϊνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Ένα βήμα πριν τον τελικό είναι και ο Βύρωνας Καβάλας που κέρδισε με 3-0 την Αναγέννηση Λιμεναρίων στο πρώτο ματς των δύο ομάδων.Το σκορ άνοιξε στο 25’ ο Πτηνόπουλος ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 62’  έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στους «μελανόλευκους». Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 96’ από τον Γρηγόρη Παπαδόπουλο.

Photos Credit: Χάρης Ιορδανίδης – Τάσος Πατσίδης, proininews.gr