Κοίταξαν στα μάτια τον πρωτοπόρο Φοίβο Συκεών οι Κύκλωπες – Βραβεύτηκαν Κεχαγιάς & Γκάρας

Με το ματς κόντρα στον Φοίβο Συκεών ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους για την φετινή σεζόν στην Α2 οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου που είχε εξασφαλίσει πριν δύο αγωνιστικές την παραμονή της και θα παίζει και του χρόνου στην κατηγορία, έπαιξε ελεύθερα απέναντι στον πρώτο της βαθμολογίας Φοίβο Συκεών.

Οι Κύκλωπες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του ματς με τον Φοίβο, ολοκλήρωσαν μάλιστα το α’ μέρος όντας μπροστά στο σκορ, με την ομάδα των Συκεών να επικρατεί 32-25 ξεφεύγοντας στα τελευταία 5 λεπτά της αναμέτρησης.

Πρώτος σκόρερ των Κυκλώπων και του αγώνα ο Πέτκοφ με 13 γκολ.

Κατά την διάρκεια της ανάπαυλας για το πρώτο ημίχρονο οι Κύκλωπες βράβευσαν: Τον Παναγιώτη Κεχαγιά, Παλαίμαχο τερματοφύλακα της ομάδας και τον Ηλία Γκάρα, για την 4ετή προσφορά του στους Κύκλωπες (πλέον αγωνίζεται στον Φοίβο). Τις βραβεύσεις έκαναν ο δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Γιάννης Ζαμπούκης και ο αντιδήμαρχος αθλητισμού Ηλίας Δαστερίδης.

Τα 5λεπτα: 3-3, 5-4, 7-7, 11-8, 13-10, 15-13 (ημίχρονο), 15-16, 19-19, 21-23, 24-25, 25-27, 25-32.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Η. Παπαχρήστου): Χαριτούδης 1, Πιστόλας 2, Κωστόπουλος, Πέτκοφ 13, Μπλίντοφ 3, Ναβροζίδης 5, Σωτηρόπουλος, Τουλιόπουλος, Οικονόμου, Χαραλαμπάκης 1, Αγγελακούδης, Νικολαΐδης, Κουκάκης.

Φοίβος Συκεών (Α. Κανσιτζόγλου): Τσιρανίδης 1, Κουλάλης, Κοπαΐδης 2, Θαναηλάκης, Καρανάτσιος, Αλατσατιανός, Κουβράκης 8, Σιούλης 2, Φώτογλου 4, Παντικίδης, Μαντάς 8, Λυκοστράτης 1, Πατσιάς 2, Μαρκατάτος 3, Βραχιολίδης, Στανκίδης.