Εντυπωσιακή νίκη με ανατροπή του ΑΠΟΞ Β’ στον Κύρνο σε αγώνα με 9 γκολ στην Β2 ΕΠΣ Ξάνθης!

Με ένα θεαματικό ματς που έγινε στον Κύρνο για την εξ’ αναβολής 17η στροφή έκλεισαν οι εκκρεμότητες στην Β2 κατηγορία με την ομάδα του ΑΠΟΞ Β’ να κερδίζει με 7-2 τον τοπικό Νέστο.

Η ομάδα του Κύρνου ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς και στο 5′ άνοιξε το σκορ με τον Μπαρίς Αλή Οσμάνογλου ενώ στο 15′ ο Ατά Αμέτ Ογλού διπλασίασε τα τέρματα του Νέστου. Η αντίδραση του ΑΠΟΞ Β’ ήταν εντυπωσιακή με τον Κοτσαγκιόζη με τρία δικά του γκολ στο 22′ το 25′ και το 41′ γύρισε εξ’ ολοκλήρου το ματς για το 2-3 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παναγιώτης Κοτσαγκιόζης συνέχισε την εκπληκτική του εμφάνιση και με γκολ στο 58′ και το 70′ πέτυχε πέντε προσωπικά γκολ κάνοντας το 2-5 με το εντυπωσιακό 2-7 να διαμορφώνεται με τα τέρματα των Καρπετά και Τσακουμάκα.

Previous slide
Next slide

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Κεραυνός Παλαιού Κατραμίου  49 (64-13)

13. Κεσσάνη Ερασμίου   –

*Έχουν κάνει το ρεπό τους. Η Κεσσάνη Ερασμίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα5