Κυπελλούχοι ΕΣΠΑΔΑ με τον Μίλωνα οι Σουσουρίδης & Κοντοστάθης με MVP τον «Κόντο»!

Την κατάκτηση του Κυπέλλου στην Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Δυτικής Αττικής με την Κ21 του Μίλωνα, πανηγύρισαν οι Ανδρέας Κοντοστάθης και Δημήτρης Σουσουρίδης.

Οι δύο Εβρίτες αθλητές που φέτος έφτασαν με την ομάδα Ανδρών του Μίλωνα μέχρι τους «8» της Ευρώπης στο Challenge Cup, σημείωσαν ακόμη μία επιτυχία αυτή την φορά με την ομάδα Κ21.

Ο Μίλωνας επικράτησε 3-1 του Έσπερου Καλλιθέας στον τελικό, κατακτώντας το 2ο Κύπελλο για τον Μίλωνα μετά το 2019.

Μάλιστα ο Ανδρέας Κοντοστάθης, κατέκτησε και τον τίτλο του MVP, του πολυτιμότερου δηλαδή παίκτη του τελικού.

Υπενθυμίζεται ότι Κοντοστάθης και Σουσουρίδης ξεκίνησαν το βόλεϊ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με τον οποίο μάλιστα πέρυσι αναδείχθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στην κατηγορία των εφήβων.