Βαριά ήττα για τον Ορέστη Ορεστιάδας στη Χρυσούπολη

Την πιο βαριά ήττα για την φετινή σεζόν γνώρισε την Κυριακή στη Χρυσούπολη ο Ορέστης Ορεστιάδας, καθώς ηττήθηκε με 6-1 από το Νέστο.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο με «καρέ» του ξανθιώτη επιθετικού Αντώνη Ράνου από το 10′ μέχρι το 43′ (τα δύο με πέναλτι).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορέστης προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και κατάφερε να μειώσει στο 53′ με δυνατό σουτ του Οτέμπερη που προήλθε μετά από συνεργασία των Κούρτογλου και Ανδρεάδη. Ο Σέα με τα τέρματα που πέτυχε στο 76′ και το 90′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το τέλος της αγωνιστικής βρίσκει τους Εβρίτες στην 6η θέση με 39 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Ορέστη την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου εντός έδρας εναντίον του πρωτοπόρου ΑΟ Καβάλας.

Ορέστης Ορεστιάδας (Ν. Ουσταμπασίδης): Μαδένης, Λογαράς, Γκιντίδης, Ασπιώτης, Λιάνας, Τσιεγγελίδης (45′ Δημητριαδης), Οτέμπερης, Σταματόπουλος, Ανδρεάδης, Αντωνόπουλος (45′ Κούρτογλου), Πασχαλίδης.