Είχε ουσία ο Πανθρακικός που κέρδισε Αγία Μαρίνα και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα!

Τι νίκη και μόνο αυτή κρατά ο Πανθρακικός που χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφερε να κερδίσει με 1-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στο ΔΑΚ Κομοτηνής

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν κακό με ελάχιστες αξιοσημείωτες στιγμές πέρα από δύο σουτ των Γκουτσίδη και Χαλκιδαδάκη. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με τον Καραγιάννη όμως ο Πανθρακικός ήταν αυτός που τελικά κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν κέρδισε πέναλτι στο 66′ με τον Βάσκο να ευστοχεί και να βάζει μπροστά στο σκορ τους “πράσινους”

Το σκορ έμεινε μέχρι τέλους με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το ματς με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Τριανταφυλλίδη στο 78′ και του Λέκα στις καθυστερήσεις. Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες είχαν από μια ευκαιρία, με τον Γαλόπουλο οι φιλοξενούμενοι με τον Γιαννακιτσίδη το σουτ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι οι “πράσινοι”

Έστω και χωρίς να εντυπωσιάσει ο Πανθρακικός επέστρεψε στις νίκες και έφτασε τους 49 βαθμούς, επόμενο ματς για τον Πανθρακικό στη Μηχανιώνα με τον Ποσειδώνα. Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας έμεινε στους 12 και την επόμενη αγωνιστική θα παίξει εντός με την Αναγέννηση Επανομής

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Σταφυλάς (ΕΠΣ Έβρου) με βοηθούς τους Κατσαντούρα (ΕΠΣ Έβρου) και Ταουκτσή (ΕΠΣ Καβάλας)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μαραντάς): Παϊτέρης, Κωσταρέλης, Καλογρανάς, Πεχλιβανόπουλος (74’ Χακάν), Σαπνάρας (63’ Ρουμπιές), Παπαδόπουλος (46’ Χιντζίδης), Σίλβα, Γκουτσίδης (46’ Γιαννακιτσίδης), Γκαγκάνης, Βάσκος, Χαλκιαδάκης (86’ Καψάσκης). ΜΕΓΑΣ

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ:  Βάντσης, Αναστασιάδης, Ράδης, Τότσκα, Θεολόγου, Τζαλίλης (82′ λ.τ. Γαλόπουλος), Τριανταφυλλίδης, Λέκα, Καραγιάννης Τ. (72′ Σιδηρόπουλος), Τσολάκης (72′ Κοσέογλου), Χασιώτης (63′ Β. Καραγιάννης)