Εύκολο απόγευμα για τον Πανθρακικό και μια ακόμα εντός έδρας νίκη

Χωρίς να προβληματιστεί ιδιαίτερα ο Πανθρακικός επικράτησε με 4-0 του Αετού Βαρβάρας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Οι πράσινοι του Γιώργου Μαραντά ξεκίνησαν δυναμικά στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό της συνάντησης με τέρμα του Ρουμπιέ, ενώ πήγαν στην ανάπαυλα με προβάδισμα δύο τερμάτων, αφού ο Βάσκος πέτυχε το 2-0 στο 23′.

Δώδεκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ρουμπιές με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ ο Καψάσκης ήταν εκείνος που λίγο πριν το φινάλε και συγκεκριμένα στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με αυτόν τον τρόπο οι Ροδοπίτες προσέθεσαν μια ακόμα εντός έδρας νίκη στο ενεργητικό τους και ανέβηκαν στους 30 βαθμούς, ξεφεύγοντας πλέον από τον Θερμαϊκό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσοπουλίδης με βοηθούς τους Τόσκα και Εμίν Κεχαγιά από την ΕΠΣ Ξάνθης.

Πανθρακικός (Γιώργος Μαραντάς): Παϊτέρης, Παχούμης, Καλογρανάς, Πεχλιβανόπουλος, Στοΐνοβιτς, Σαπνάρας, Σίλβα, Χαλκιαδάκης, Κωσταρέλης, Βάσκος, Ρουμπιές.