Νέα διεθνής πρωτιά για τον 12χρονο Θρακιώτη Γιώργο Μαυρίδη που κατέκτησε το χρυσό στο 7th Tirana Trophy!

Μετά την πρωτιά στο Πανελλήνιο και την 2η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Παίδων(θυμηθείτε ΕΔΩ) ο 12χρονος ξανθιώτης πρωταθλητής διέπρεψε σε ακόμα μια διεθνής διοργάνωση.

Πιο συγκεκριμένα ο πρωταθλητής του “ΑΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Ξάνθης” υπό τις οδηγίες του προπονητή και πατέρα του, Παναγιώτη Μαυρίδη, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -45kg cadets στο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα 7th Tirana Trophy που διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Αλβανίας με πολύ υψηλού επιπέδου συμμετοχές.

Στην συγχαρητήρια ανακοίνωση της η Ένωση Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδας αναφέρει:

“Δεν περνάει Σαββατοκύριακο χωρίς διεθνές μετάλλιο για τους αθλητές και τις αθλήτριες των συλλόγων που ανήκουν στο δυναμικό της Ένωση Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδος. Το σερί συνεχίστηκε σήμερα, στην Αλβανία και το 7th Tirana Trophy, όπου ο Γιώργος Μαυρίδης του ΑΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Ξάνθης, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -45kg cadets.

Συγχαρητήρια στο νεαρό αθλητή για τη διάκριση. Και εις ανώτερα”