Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους αθλητές του Εθνικού στο Ανοιχτό Πανελλήνιο του Βόλου

Στον 2ο φετινό σταθμό των open ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης βρέθηκε στην πόλη του Βόλου με 5 αθλητές και μία αθλήτρια.

Συγκεκριμένα αγωνίστηκαν η Άννα Μήτκα, ο Θεοφάνης Μήτκας, ο Χρήστος Αϊβάζης, ο Ραφαήλ Νουλας, ο Δημήτρης Κουρτίδης και ο Κωνσταντίνος Ιορδανίδης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Αννα έχοντας πολύ καλή απόδοση σε όλο το τουρνουά έχασε οριακά στο μικρό τελικό και κατέκτησε την 4η θέση στην κατηγορία της.

Στην κατηγορία των παίδων ο Θεοφάνης Μήτκας κατέκτησε την 5η θέση καθώς έκανε 1 ήττα στην 8αδα. Αξιοσημείωτη εμφάνιση έκανε ο Ραφαήλ Νουλας που τερμάτισε 8ος στην 1η του χρόνια στην κατηγορία.

Ο Χρήστος Αϊβάζης πλασαρίστηκε στην 16αδα αφού έχασε από το 1ο φαβορί των αγώνων και κατετάγη 11ος.

Ο Κωνσταντίνος Ιορδανίδης στην 1η του επίσης χρόνια στην κατηγορία μπήκε στην 16αδα και τερμάτισε 12ος , ενώ ο Δημήτρης Κουρτίδης που και αυτός βρίσκεται για 1η φορά στην κατηγορία των παίδων πέρασε τον όμιλο και τερμάτισε 24ος.

Την αποστολή ακολούθησαν οι προπονητές Άγγελος Τσίμας και Παύλος Τελοπουλος καθώς και αρκετοί γονείς των αθλητών.