Φιλική ήττα στην Πετρούσα από την Δόξα Δράμας για Άρη Αβάτου!

Φιλική ήττα με 4-0 υπέστη από την Δόξα Δράμας στο γήπεδο της Πετρούσας, λόγω εργασιών στο γήπεδο της Δόξας, ο Άρης Αβάτου.

Οι Δραμινοί μπήκαν πιο δυνατά και στο 12′ μετά από κόρνερ του Οικονομίδη και αδύναμο διώξιμο των “κιτρινόμαυρων” ο Παπαϊωάννου με εντυπωσιακό ψαλίδι άνοιξε το σκορ. Στο 33′ με κεφαλιά ο Μπρατσιάνη διπλασίασε τα τέρματα για τους “μαυραετούς” διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου

Στην επανάληψη η ομάδα της Ξάνθης στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Νίκου Σαμπανίδη προσπάθησε να αντιδράσει είχε 3-4 πολύ καλές στιγμές χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Αντίθετα οι Δραμινοί κατάφεραν να σκοράρουν ακόμα δύο τέρματα, αρχικά στο 47′ όταν ο Ατανάσοφ κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Ψεμματά με τον Κόντο να ευστοχεί για το 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 83′ όταν ο Χατζηδημητρίου με σουτ μέσα από την περιοχή και έκανε το 4-0

Πλέον αμφότερες οι ομάδες είναι σε αναμονή να δουν πότε θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα που όπως όλα δείχνουν θα εκκινήσει από την δεύτερη στροφή με τον Άρη να υποδέχεται στην Φελώνη την Αγία Μαρίνα ενώ η Δόξα θα παίξει στο Παραλίμνιο με τον Απόλλωνα