Photos: Γκολ και θέαμα στη φιλική νίκη του ΑΟΞ επί του Κεραυνού Λευκόπετρας!

Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα φιλικά σημείωσε ο ΑΟΞ που πραγματοποίησε ακόμα μια πειστική εμφάνιση επικρατώντας με 5-1 του Κεραυνού Λευκόπετρας στα γήπεδα του Le Chalet

Η ομάδα του Χρήστου Μαλαδένη μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 7′ πήρε κεφάλι στο σκορ με ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ του Βασίλη Λαζαρίδη, που κόντρα στην πρώην ομάδα του με την συμπλήρωση του ημιώρου σκόραρε και δεύτερη φορά για το 2-0. Στο 32′ ο Μιχάλης Μαλαδένης με ωραίο σουτ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Ξάνθης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 47′ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Κιαχίδη η μπάλα κόντραρε και σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα για το 4-0. Εν συνεχεία η ομάδα του Μάνου Χαραλαμπίδη που αγωνίστηκε με πολλές και σημαντικές απουσίες κέρδισε πέναλτι στο 49′ με τον Αραμπατζή με την βοήθεια και του δοκαρίου σταμάτησε την εκτέλεση πέναλτι του Κιοσέ.

Τελικά η ομάδα του Κεραυνού κατάφερε να σκοράρει στο 53′ με σουτ του Αϊκούτ Καραχασάν. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Χρονης Μοσχόπουλος με σουτ.

Η πρόβα τζενεράλε πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων για τον ΑΟΞ θα γίνει το Σάββατο κόντρα στον ΑΠΟΞ, ενώ για τον Κεραυνό πλέον στρέφει την προσοχή του στα επίσημα ματς

Για τον ΑΟΞ ο Χρήστος Μαλαδένης ξεκίνησε με τους: Αραμπατζή, Καρακάση Βαγγ., Μοσχίδη, Ανηπαρόπουλο, Κιαχίδη, Καρακάσης Τ., Κατσαούνης, Αποστολίδης, Μαλαδένης Βαγγ., Λαζαρίδης, Μαλαδένης Μιχ. Αγωνίστηκαν και οι: Μοσχόπουλος, Δάγκας, Κρυστάλλης, Μαλαδένης Ρ., Παππάς και δύο υπό δοκιμή

Για τον Κεραυνό Λευκόπετρας ο Μάνος Χαραλαμπίδης ξεκίνησε με τους: Γκιουβεντάρ, Τσακουρίδη, Σερίφ Αλή, Σιράκ, Καραχασάν Τζ., Μιχαηλίδη Κ., Υπό δοκιμή, Καραχασάν Άικ., Κιοσέ Μ., Σαρπ Αλή, Βέλη Ερέν. Αγωνίστηκαν και οι: Αχμέτ Χασάν, Αβραμίδης Ανδρ., Σαββίδης Ρ., Μαχμούτ Μουράτ, Ουμούτ