“Πλήρωσε” το κακό πρώτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ που έχασε την πρωτιά στην Δράμα απο τον ΚΑΟΔ!

Ο ΚΑΟ Δράμας είναι ο πρωταθλητής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, με τους Δραμινούς να κερδίσουν στο “Κραχτίδης” τον ΓΑΣ Κομοτηνή με 71-63 και να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του τίτλου.

Η ομάδα του Τάκη Φωτεινάκη “πλήρωσε” το πολύ κακό αμυντικά και επιθετικά πρώτο δεκάλεπτο που η ομάδα της Κομοτηνής αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε από πολύ νωρίς να κυνηγά μεγάλη διαφορά στο σκορ(+13), κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια στη συνέχεια του αγώνα αλλά το μόνο που κατάφερε είναι να τελειώσει το ματς στο -8 μην αποφεύγοντας την ήττα με 71-63 αποτέλεσμα που αναδεικνύει πρωταθλητές του Δραμινούς που κέρδισαν με συνολικό σκορ 3-2 την ομάδα της Κομοτηνής που τερμάτισε στην δεύτερη θέση

Δεκάλεπτα: 22-9, 33-25, 52-39, 71-63  (3-2)

Διαιτητές: Ευφραιμίδης Σ., Χατζημπαλίδης

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 10, Παπαπασχάλης, Στυλίδης 17, Γαϊτανίδης, Γρηγοριάδης, Γρούδος 9, Μπέσσας 7, Κουμλέλης 13, Καβαργύρης 6, Ραντοσάβλιεβιτς 9, Στεφανίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος 3, Χωματάς 3, Περρής 17, Μπίλιος 3, Αρχιμανδρίτης 9, Κουτσοβασίλης 6, Ναλμπάντης 2, Παπανδρεόπουλος 2, Χριστοφορίδης, Μάντιτς 12, Χαλήλ, Αβδαλάς 4.