Τελείωσε από το πρώτο ημίχρονο το ματς με Αλεξανδρούπολη η Καβάλα

Σημειώνοντας όλα τα γκολ του στο α’ μέρος ο ΑΟ Καβάλα πήρε το τρίποντο κόντρα στην Αλεξανδρούπολη FC επικρατώντας 4-0.

Οι Εβρίτες που έχουν υποβιβαστεί από την Γ’ Εθνική, ταξίδεψαν στην Καβάλα χωρίς τους Ευθυμιάδη και Καρακασίδη, μην μπορώντας να προβάλει αντίσταση στον ΑΟΚ που με χατ τρικ του Καρακώστα και ένα τέρμα του Κατσαμάγκα τελείωσε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Η Αλεξανδρούπολη είχε μία καλή ευκαιρία στο 4′ με τον Δορουγιδένη ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει περισσότερο, με τον ΑΟΚ να είναι κυρίαρχος.

ΑΟ Καβάλα (Αγγελίδης): Σταθάκης, Μπατσαράς, Μαγκαφίνης, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καζαντζίδης, Καρακώστας, Κατσαμάγκας, Ρουμπιές, Ιορδανίδης, Μπαρέττας.
Έπαιξαν και οι: Παβλόφ, Γιαννακός, Χωρινός, Θαλασσινός.

Αλεξανδρούπολη FC (Ζαπαρτίδης): Κασκαντάμης, Δορουγιδένης, Τζατζανάς, Παπαγεωργίου, Τσιεγκελίδης, Πατσιώρας Α., Τσιτσεκίδης, Τοπάλι, Γκαϊδατζής, Πατσιώρας Κ., Κυριζάκης.
Έπαιξαν και οι: Σωτηράκης, Παπάζογλου, Μαλτέζος.

Photo Credits: proininews.gr