“Τσέκαρε” το εισιτήριο της για τα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Ξάνθης η Ελπίδα Γενισέας!

Η Ελπίδα Γενισέας έγινε η πέμπτη ομάδα, και πρώτη αγωνιστικά, που κλειδώνει την πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Ξάνθης κερδίζοντας με 3-1 την Αναγέννηση Παλιάς Χρύσας

Η ομάδα της Γενισέας “καθάρισε” το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ στο 12′ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ(!) του Στέφανου Κανδυλίδη για να έρθει στο 18′ ο Θωμάς Τσέκος με σουτ και στο 40′ ο Διονύσης Παπαδόπουλος να σκοράρουν για το 3-0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Αναγέννηση σκόραρε με τον Χακή διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Αναλυτικά το πανόραμα της Β’ φάσης:

Ελπίς Γενισέας – Αναγέννηση Π. Χρύσας   3-1(12′ Κανδυλίδης, 18′ Τσέκος, 40′ Παπαδόπουλος Δ. – 55′ Χακή)

5 Απριλίου και ώρα 15:45

Απόλλων Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδα

Άρης Πετεινού – Ασπίδα Ξάνθης

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Φίλιππος Δροσερού

Προκρίθηκαν άνευ αγώνα οι Ασπίδα Πηγαδίων, Κεραυνός Λευκόπετρας, Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου