Τρομερός Ερμογένης πήρε μεγάλη νίκη επί του Ήφαιστου Λήμνου στο τάι μπρέικ!

Μια σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε ο ψυχωμένος Ερμογένης που επικράτησε στο ΔΑΚ Ξάνθης του Ήφαιστου Φλώρινας σε μια από τις μεγάλες εκπλήξεις της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Ανδρών της Α2.

Η ομάδα του Δημήτρη Παρασκευόπουλου πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες και πιο μαχητικές εμφανίσεις της σεζόν κατάφερε κόντρα σε μια ομάδα που πριν το ματς ήταν στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας να τους αιφνιδιάσει και τελικά να “σοκάρει” την ομάδα της Φλώρινας.

Οι Ξανθιώτες από το πρώτο κιόλας σετ έδειξαν τις διαθέσεις τους, και αφού οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο τρίτο σετ είχαμε τρομερή μάχη με τον Ερμογένη να επικρατεί με 29-27 παίρνοντας μεγάλη ώθηση και παρά την ισοφάριση έχοντας εξασφαλίσει σίγουρο βαθμό η ομάδα της Ξάνθης παρουσιάστηκε απελευθερωμένη και αποφασιστική στο τάι μπρέικ το οποίο και κέρδισε με 15-13 για το 3-2 σετ και δύο σπουδαίους βαθμούς στην μεγάλη μάχη που καταβάλει στο φετινό πρωτάθλημα της Α2.

Αυτή ήταν η 2η νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Ερμογένη και μόλις η 3η ήττα για την ομάδα της Φλώρινας

Τα σετ: 25-18, 20-25, 29-27, 20-25, 15-13