Ήττα εντός προγράμματος για τους Κύκλωπες των πολλών απουσιών στο Κιλκίς

Την ήττα με 26-21 από τον ΓΑΣ Κιλκίς γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.

Στο τελευταίο της ματς για το 2022 η ομάδα του Έβρου είχε ένα δύσκολο έργο απέναντι στην ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας και έγινε ακόμη δυσκολότερο καθώς ταξίδεψε με μόλις 8 παίκτες στην αποστολή.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει με 14-10 υπέρ του ΓΑΣ. Στο δεύτερο και πάλι η διαφορά δεν ξέφυγε πολύ αλλά το Κιλκίς είχε συνέχεια το προβάδισμα και δίκαια έφτασε στη νίκη.

Τα 5λεπτα: 2-3, 5-5, 7-7, 10-9, 13-9, 14-10 (ημίχρονο), 17-12, 20-14, 21-15, 22-17, 24-18, 26-21.

ΓΑΣ Κιλκίς (Παμπορίδης): Κυπραίος 4, Φαχουρίδης Σ. 2, Ελευθεριάδης 1, Δημάκης, Βαφειάδης, Μαυρόπουλος Χ. 5, Καριοφύλλης 2, Μαυρόπουλος Α., Καρβουνίδης 3, Λασκαρούδης 1, Πιστόλας 1, Φαχουρίδης Α. 3, Τριαναταφύλλου, Γιαννακόπουλος 3.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Παπαχρήστου): Χαραλαμπάκης 1, Μπλίντοφ 6, Νικολαΐδης, Τουλιόπουλος, Μαρκοπουλιώτης 5, Θεοδωρόπουλος 6, Σωτηρόπουλος 3, Χαριτούδης.