Πρεμιέρα με ήττα από τον Άρη για τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Την ήττα με 33-26 από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη γνώρισαν στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και στο πρώτο τους ματς για φέτος στην Α2, οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Ο Άρης ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια έφτασε στη νίκη, απέναντι στους Εβρίτες που ξεκίνησαν το πρωτάθλημα χωρίς να έχουν δώσει φιλικά παιχνίδια και σίγουρα θα χρειαστούν μία περίοδο προσαρμογής.

Πρώτος σκόρερ των Κυκλώπων αλλά και του αγώνα αναδείχθηκε ο Γκάρας με 12 γκολ, από 6 είχαν για τον Άρη οι Στίγγας και Καραβασίλης.

Τα 5λεπτα: 3-3, 6-5, 11-16, 15-9, 18-10, 20-12 (ημίχρονο), 24-14, 26-16, 30-18, 32-19, 32-23, 33-26 (τελικό).

Διαιτητές: Γράψας – Κυριάκου

Άρης Θεσ/νίκης (Μωυσής): Τσόχας 4, Γιαβρόγλου 3, Μουρλτίδης, Αχιλιάς 1, Βολιώτης, Νουρτσινός 2, Χαραλαμπάκης, Τσαγκαράκης 4, Eleta 2, Στίγγας 6, Αναστασιάδης 1, Ψωναθιανός 3, Καραβασίλης Χ. 6, Μπουλούκης, Ταραμονλής 1, Τοκατζόγλου.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Παπαχρήστου): Χαραλαμπάκης Α., Blidof 3, Παπανδρέου, Καραβασίλης Δ., Γκάρας 12, Μόσχος, Ναβροζίδης 2, Μπουλταδάκης 5, Νικολαΐδης, Τολιόπουλος 3, Μαρκοπουλιώτης, Θεοδωρόπουλος 1, Πέτσας, Χαραλαμπάκης Γ.