Ήττα από την Ελπίδα στην φιλική πρόβα τζενεράλε για τον ελλιπή Άρη Πετεινού!

Έχοντας πολλές και σημαντικές απουσίες(έλειπαν λόγω εργασίας οι Σαρηγιαννίδης, Ρέβης, Δασκαλάκης, Τουρατζίδης, Αθνασίου, Κουτσομιχάλης και με ενοχλήσεις ο Χριστοφορίδης) ο Άρης Πετεινού με αρκετούς νεαρούς στην σύνθεση του αντιμετώπισε την Ελπίδα Γενισέας στο γήπεδο του Πετεινού στο τελευταίο φιλικό πριν το ματς με τη Νάουσα στην ομώνυμη πόλη της Μακεδονίας, γνωρίζοντας την ήττα με 2-4

Το σκορ για την Ελπίδα που αγωνίστηκε χωρίς του Μακράκη και Μελισσόπουλο άνοιξε ο Ξαντινίδης με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Γκασιμπαγιαζίδης σκόραρε για το 0-2, με τον Πάρη Κοτόπουλο με δύο πολύ όμορφα τέρματα να ισοφαρίζει σε 2-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Γενισέα βρήκε ακόμα δύο γκολ και έφτασε στη φιλική νίκη χάρις τα τέρματα των Τάτση και το δεύτερο προσωπικό του Πέτρου Γκασιμπαγιαζίδη

Οι “κιτρινόμαυροι” έχουν στρέψει όλη την προσοχή τους στο ματς της Τετάρτης στη Νάουσα, στην παρθενική συμμετοχή της ομάδας στο Κύπελλο Ελλάδας, με τον Τάσο Νεοφυτίδη να μπορεί να υπολογίζει σε όλους τους παίκτες που έλειπαν στο φιλικό του Σαββάτου με μοναδικό αμφίβολο τον Γιάννη Χριστοφορίδη η συμμετοχή του οποίου θα κριθεί την τελευταία στιγμή.

Για την Ελπίδα είχαμε ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση σε φιλικό ματς δικαιολογώντας σε πολύ μεγάλο βαθμό όσους περιμένουν μια άκρως ανταγωνιστική και για τους δύο τίτλους, Γενισέα με το Νίκο Ανθόπουλο στο τιμόνι της