ΕΠΣ Έβρου: Αναδείχθηκε πρωταθλήτρια μόνο με νίκες η Κ14 του Δημόκριτου!

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣ Έβρου, πανηγύρισε την Κυριακή ο Δημόκριτος Αλεξανδρούπολης, ομάδα του Ποντιακού.

Τα παιδιά του Τόλη Τσολακίδη πήραν την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα υποδομών της Ένωσης, σημειώνοντας και ρεκόρ καθώς σε 24 ματς που έδωσαν είχαν μόνο νίκες!

Στην τελευταία αγωνιστική ο Δημόκριτος επικράτησε 3-0 του ΑΟ Μαΐστρου και στην συνέχεια έγιναν οι απονομές στους πρωταθλητές.

Ο 1ος αρχηγός Γιώργος Χατζησταντσίδης, μαζί με τους υπόλοιπους τρεις αρχηγούς της Κ14, Φίλιππο Μπαζούκη, Νικόλα Ανδριτσούδη και Νώντα Γκαζέπη, παρέλαβαν το κύπελλο του πρωταθλητή, από το μέλος της διοίκησης της ΕΠΣ Χρήστο Γιαντσελίδη.

Όμορφη στιγμή το “pasillo” που έκαναν στους πρωταθλητές οι παίκτες των Ηρακλή Σαγήνης, Ποντιακού και Παναθηναϊκού Μαΐστρου, δείχνοντας πως πρέπει να είναι το ποδόσφαιρο.

Τον Δημόκριτο συνεχάρη με ανακοίνωση της και η ΕΠΣ Έβρου:

Οι 16 αθλητές που αποτελούν την ομάδα του Δημόκριτου και κατέκτησαν το πρωτάθλημα είναι οι εξής: