Μετάλλια και ρεκόρ για Λεργιό, Μπουρουλίτη & Μαυρίδη του ΝΟΑ!

Η καρδιά του Ν.Ο.Α, το Σαββατοκύριακο 12-13/3 , χτυπούσε δυνατά σε Ιταλία, Βόλο & Θεσσαλονίκη.

Στο Lignano Sabbiadoro, της επαρχίας Friuli Venezia Giulia, ο αθλητής του συλλόγου Αλέξανδρος Λεργιός συμμετείχε στο World Series Para Swimming Lignano Italia , όπου και πραγματοποίησε, μαζί με τον προπονητή του Κων/νο Χατζηπέτρου, μια καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποιώντας 3 Πανελλήνια Ρεκόρ στην κατηγορία S5.

Συγκεκριμένα:
100μ. Ελεύθερο 1:20:08
50μ. Ελεύθερο 36:53
50μ. Πεταλούδα 39:03

Επίσης στα 200μ. Ελεύθερο πραγματοποίησε χρόνο 3:02:00.

Από την πόλη του Βόλου επέστρεψε ο αθλητής Λευτέρης Μπουρουλίτης & ο προπονητής του Σαράντης Πανταζής, όπου στα 1α Νικητήρια της Νίκης Βόλου κατέκτησε 3 μετάλλια . Ο αθλητής του NOA κατέκτησε την 1η θέση στα 400μ. BiFin με νέο ατομικό ρεκορ και 2η θέση στα 50μ. και 100μ. BiFin.

Τέλος στην πόλη της Θεσσαλονίκης, έκανε την παρθενική του εμφάνιση, στους Χειμερινούς Αγώνες Βετεράνων (MASTERS), ο αθλητής του ΝΟΑ, Δημήτρης Μαυρίδης, ο οποίος κατέκτησε δύο φορές την 2η θέση και μια φορά την 3η στα αγωνίσματα 200μ. Ελεύθερο, 100μ. Ελεύθερο και 50μ. Ελεύθερο αντίστοιχα στην κατηγορία 40-44, εκπροσωπώντας επάξια τον σύλλογό.

Συγχαρητήρια σε όλους για τις εμφανίσεις.