Υπέκυψαν στην ανωτερότητα του Φοίβου οι Κύκλωπες

Βαριά ήττα με 35-21 από τον Φοίβο Συκεών στη Θεσσαλονίκη γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, στο πλαίσιο της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής του α’ γύρου.

Πέρα από το πρώτο 15λεπτο του ματς που οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ο Φοίβος έδειξε τα δόντια του στην συνέχεια και δεν επέτρεψε στους Κύκλωπες να τον απειλήσουν.

Τους γηπεδούχους στο σκοράρισμα οδήγησε ο Σιγγιρίδης με 7 τέρματα, ενώ τους Κύκλωπες ο Πιστόλας με 5.

Τα 5λεπτα: 4-1, 6-3, 8-5, 13-5, 14-7, 16-9 (ημίχρονο), 20-10, 23-12, 25-15, 28-18, 32-20, 36-21 (τελικό).

Φοίβος Συκεών: Αθανασιάδης 4, Βραχιολίδης, Δέλιας, Κλοζιέκνα 5, Ιωαννίδης, Κουβράκης 3, Μανιάς, Καρκατάτος 2, Μουταφίδης 1, Παντικίδης 6, Παπαδόπουλος 1, Σαράφης, Σιγγιρίδης 7, Σιούλης 4, Φώτογλου 1, Χατζηαγαλιού 1.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Η. Παπαχρήστου): Μπουλταδάκης 4, Χαραλαμπίδης, Καραβασίλης Β., Γκάρας 2, Νικολαΐδης, Τουλιόπουλος, Μαμούρης 1, Ανδρεαδάκης 3, Καραβασίλης Δ., Πέξας, Κωστόπουλος, Λαιλισίδης 1, Γλήνιας, Ναβροζίδης 4, Πιστόλας 5.