Διπλασίασε τις νίκες της με νέα τριάρα η Ροδόπη ’87!

Ακόμα μια εμφατική νίκη στο ΔΑΚ Κομοτηνής σημείωσε η Ροδόπη ’87 που έκανε το 2/2 επικρατώντας με 3-0 της Πανσερραϊκής.

Η ομάδα της Βίκης Περιβολοπούλου μπήκε εξαιρετικά στο ματς και στο 16′ πήρε κεφάλι στο σκορ χάρις σε τέρμα της Πατεράκη, ενώ ένα λεπτό αργότερα σκόραρε ξανά με την Γαρυφαλλίδου να κάνει το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 70′ η Μπαμπαλή με πολύ ωραία λόμπα διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς το χτύπημα πέναλτι της Ηλιάδη στο 76′ απέκρουσε η Μανιάκα

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Κομοτηνής που έχει κάνει και το ρεπό της φτάνει τους 6 βαθμούς και πλέον έχοντας νίκη άνευ αγώνα την επόμενη αγωνιστική με τον Αγροτικό που ως γνωστόν αποχώρησε προετοιμάζεται για το πρώτο εκτός έδρας ματς της χρονιάς στα Γρεβενά με τον ΑΟ Σειρήνα στις 21 Νοεμβρίου.

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Σάββας Ασικίδης με βοηθούς τους Τριαντάφυλλο Μολώνη και Αχιλλέα Τόσκα.

ΡΟΔΟΠΗ ’87: Κοκκίνη, Σακκά, Ηλιάδη, Δήμου, Ραϊνάκη, Κατσιγιάννη(55′ Μπαμπαλή), Γεωργοπούλου(55′ Χουσείν), Πατεράκη, Γαρυφαλλίδου(78′ Ραχμανίδου), Σχίζα(63′ Γοντζίδου), Καλαμπούκα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ: Μανιάκα, Τιασίζογλου, Ρετζέπη, Νικολαίδου, Πλακίδου, Χαραλάμπους, Φραγκιαδάκη(55′ Παυλίδου), Ρωμανίδου(55′ Κυριακοπούλου), Γεωργιάδου, Αξιαρλή(81′ Θεοδοσία – Μαρία), Πανίδου