«Λύγισε» στην παράταση από την Καβάλα ο Εθνικός

Την ήττα 75-71 από τον ΑΟ Καβάλας στην παράταση γνώρισε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της ΕΚΑΣΑΜΑΘ ο Εθνικός.

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης μπήκε καλύτερα στο 1ο δεκάλεπτο στο οποίο και προηγήθηκε με 19-14, αλλά ο ΑΟΚ ήταν ανώτερος στο δεύτερο και έφυγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενος 35-26.

Η 3η περίοδος τελείωσε με 48-50, με τον Εθνικό να έχει επιστρέψει στο ματς, ενώ σε ένα φοβερό φινάλε στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 67-67. Στο επιπλέον 5λεπτο που ακολούθησε το σκορ κρατήθηκε χαμηλά, με την Καβάλα να φεύγει τελικά νικήτρια με το 71-75.

Εθνικός Αλεξ/πολης (Σ. Τελούδης): Γαλατάς, Τσάγιας 18 (2), Αγγελίδης 4, Μίχος, Κανάκης 14 (1), Ιωαννίδης 9, Σιόντης, Κλωνάρας, Κουλούκης 12 (2), Πασσιάς 14 (1).