Φιλική τεσσάρα του Άρη Αβάτου στην Προσοτσάνη πριν το δυνατό τεστ με ΑΟΞ!

Με αμείωτη ένταση συνεχίζει την προετοιμασία της τόσο για το ματς της Β’ φάσης του Κυπέλλου όσο και για την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής(όποτε γίνει αυτό…) ο Άρης Αβάτου που επικράτησε με 4-1 σε φιλικό αγώνα που έγινε στην Προσοτσάνη επί της τοπικής ομάδας

Στα του αγώνα η ομάδα του Κώστα Μπεδρελή παίζοντας το καλύτερο της ημίχρονο ήταν άκρως εντυπωσιακή στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ με τον Πέτρο Σαρηγιαννίδη ενώ με δύο γκολ του Πάρη Κοτόπουλου έκανε τρία τα τέρματα της, μάλιστα το 3-0 υπέρ των “κιτρινόμαυρων” έμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους χάρις και την απόκρουσε του Βαγγέλη Μπαμπούρη σε πέναλτι των γηπεδούχων. Στην επανάληψη και με πολλές αλλαγές ο ρυθμός έπεσε με την Προσοτσάνη να καταφέρνει να μειώσει σε 1-3 με το τελικό 4-1 υπέρ του Άρη να διαμορφώνει ο Κοσμάς Γκέκας.

Ο τεχνικός του Άρη είχε την ευκαιρία να τσεκάρει την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του, ενώ παράλληλα να δοκιμάσει σχήματα αλλά και παίκτες(είχε δύο υπό δοκιμή), και ενόψει του πολύ δυνατού φιλικού αγώνα την Κυριακή στην Φελώνη με τον ΑΟΞ πριν το παιχνίδι για την Β’  φάση του Κυπέλλου Ελλάδας που είναι προγραμματισμένο για τις 12 Σεπτεμβρίου