Photos: Φιλική επικράτηση των Νέων του ΑΟΞ επί της Βιστωνιδας

Ένα πολύ ενδιαφέρον και δυνατό τέστ είχαν την ευκαιρία να δώσουν οι Νέοι του ΑΟΞ που επικράτησαν με 2-1 της Βιστωνίδας σε αγώνα που έγινε στο προπονητικό κέντρο της ξανθιώτικης ΠΑΕ στα Πηγάδια.

Σε ένα παιχνίδι που παρότι βρίσκει τις δύο ομάδες σχετικά νωρίς στην προετοιμασία τους παρουσίασαν αρκετά καλό και ανταγωνιστικό πρόσωπο. Το σκορ για την Ξάνθη που είχε και δοκάρι σε δυνατό σουτ του Σκαρτσέλα, άνοιξε ο Καρυπίδης με ωραίο τελείωμα. Με την Βιστωνίδα να ισοφαρίζει στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χαϊτίδη ενώ το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μαρκοσιάν.

Χρήσιμα συμπεράσματα για Γιάννη Αποστολίδη(Κ19 ΑΟΞ) και Νίκο Ανθόπουλο(ΑΟ ΒΙστωνίδας) που είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετούς παίκτες και να τσεκάρουν την αγωνιστική κατάσταση των παικτών τους.