Έξι μετάλλια για το ΝΟΑ στο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης!

Έξι μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του ΝΟ Αλεξανδρούπολης στο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης.

Πιο συγκεκριμένα, από την πρώτη αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Τεχνικής Κολύμβησης ο Ναυταθλητικός Όμιλος Αλεξανδρούπολης πανηγύρισε την κατάκτηση του 1ου μεταλλίου.
Ο Λευτέρης Μπουρουλίτης στο αγώνισμα 200μ διπλά πέδιλα στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ, με επίδοση 1:43.89 ( νέο ατομικό ρεκόρ !!!) κατάλαβε την 2η θέση και πήρε το ασημένιο μετάλλιο. Στην άλλη συμμετοχή του Ν.Ο.Α. ο Νίκος Ποντίδης στο ίδιο αγώνισμα με επίδοση 2:00.61 κατέλαβε την 23η θέση.

Την 2η μέρα ο ΝΟΑ πανηγύρισε την κατάκτηση ακόμη 2 μεταλλίων. Ο βενιαμίν της αποστολής ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ στο αγώνισμα 100μ Επιφάνειας με νέο ατομικό ρεκόρ και χρόνο 47.63 κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Παμπαίδων Α. Ο αθλητής ΜΠΟΥΡΟΥΛΙΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ στο αγώνισμα 100μ διπλά πέδιλα στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ, με επίδοση 46.28 (νέο ατομικό ρεκόρ) κατάλαβε την 2η θέση και πήρε το ασημένιο μετάλλιο. Στις υπολοιπες συμμετοχες της ημέρας: ο αθλητής ΠΟΝΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ στο αγώνισμα 100μ διπλά πέδιλα με επίδοση 53.98 νέο ατομικό ρεκορ κατέλαβε την 25η θέση, οι αθλήτριες ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ και ΔΡΑΜΑΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΙΛΙΑ στο αγώνισμα 100μ διπλά πέδιλα Κορασίδων με νέα ατομικα ρεκόρ 54.67 και 57.33 αντίστοιχα κατέλαβαν την 12η και 17η θέση. Ο αθλητής ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ στο αγώνισμα 100μ Επιφάνειας ΠΑΙΔΩΝ με νέο ατομικό ρεκόρ 50.60 κατέλαβε την 20η θέση. Τέλος η σκυτάλη του ΝΟΑ στο αγώνισμα 4×100 διπλά πέδιλα mixed ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ κατέλαβε την 8η με τους ΠΟΝΤΙΔΗ, ΔΡΑΜΑΛΙΔΟΥ, ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ και ΜΠΟΡΟΥΛΙΤΗ.

Την 3η ημέρα οι αθλητές του Ναυταθλητικού Ομίλου Αλεξανδρούπολης συνέχισαν με την κατάκτηση ακόμη 3 μεταλλίων. Ο αθλητής ΜΠΟΥΡΟΥΛΙΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ στο αγώνισμα 400μ διπλά πέδιλα στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ, με επίδοση 3:46.06 (νέο ατομικό ρεκόρ) κατάλαβε την 1η θέση και πήρε το χρυσό μετάλλιο.
Ο βενιαμίν της αποστολής ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ συνέχισε με την κατάκτηση 2 μεταλλίων:
Αγώνισμα 400μ Επιφάνειας με νέο ατομικό ρεκόρ και χρόνο 4:07.92 κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των Παμπαίδων Α
Αγώνισμα 50μ Άπνοη Παμπαιδων Α με χρόνο 19.29 νεο ατομικό ρεκόρ ανέβηκε στην πρώτη θέση και πήρε το χρυσό μετάλλιο.

Στις υπόλοιπες συμμετοχές της ημέρας: ο αθλητής ΠΟΝΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ στο αγώνισμα 400μ διπλά πέδιλα με επίδοση 4:16.61 κατέλαβε την 14η θέση και ο αθλητής ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ στο αγώνισμα 50μ Άπνοη ΠΑΙΔΩΝ με νέο ατομικό ρεκόρ 19.58 κατέλαβε την 20η θέση.

Προπονητής των αθλητών είναι ο Σαράντης Πανταζής.