Η Άστον Βίλα ορίζει το ματς!

Μάθε τα πάντα για τα νομιμα καζινο

Μπορεί χθες το βράδυ να έγινε ο… κακός χαμός με τις φουλ αγωνιστικές σχεδόν σε όλες τις χώρες των προηγμένων πρωταθλημάτων, όμως και σήμερα η μέρα έχει 3-4 αρκετά σημαντικά ματς, που θα ολοκληρώσουν το «εκρηκτικό» τριήμερο.

Εμείς θα ασχοληθούμε με το ένα εκ των δυο αγώνων που θα γίνουν για την 13η αγωνιστική στην Πρέμιερ Λιγκ της Αγγλίας και συγκεκριμένα την αναμέτρηση του «Βίλα Παρκ», ανάμεσα σε δυο ομάδες που έρχονται από μεγάλα διπλά, την γηπεδούχο Άστον Βίλα και την Μπέρνλι.

Άστον Βίλα: Παρότι προερχόταν από δυο σερί ήττες και όλα έδειχναν πως θα περνούσε δύσκολες στιγμές στο «Μολινό», η Άστον Βίλα κατάφερε να κρατήσει στο μηδέν τη Γουβλς πριν λίγες ημέρες και να «αποδράσει» με ένα μεγάλο διπλό ψυχολογίας. Γενικότερα, πάντως, η ομάδα του Ντιν Σμιθ θα πηγαίνει καλύτερα εκτός απ’ ότι εντός, εκμεταλλευόμενη κυρίως τους κενούς χώρους και την ταχύτητα των παικτών της. Με τη Μπέρνλι η Βίλα θα μπει στο γήπεδο σαν φαβορί, όμως χρειάζεται να δώσει προσοχή στις στημένες μπάλες, καθώς εκεί υπερέχει ο αντίπαλος. Θα απουσιάσουν οι Λουίς, Γουέσλι και Κας, ενώ αμφίβολος δίνεται ο Μπάρκλεϊ με τον Ντέιβις.

Μπέρνλι: Παρότι περίμενε το… μοιραίο όσο περνούσε η ώρα από λεπτό σε λεπτό στο «Έμιρεϊτς» κόντρα στην Άρσεναλ, όχι μόνο άντεξε την πίεση, όχι μόνο κατάφερε με σωστή τακτική να εκνευρίσει τον αντίπαλο, σκόραρε κιόλας από κόρνερ και έφυγε με ένα μεγάλο διπλό από μια έδρα που οι ανταγωνιστές της στην «ουρά» δύσκολα θα γλιτώσουν. Η ψυχολογία είναι στα ύψη για τη Μπέρνλι, η οποία έχει αήττητο δυο αγώνων πλέον και πηγαίνει στο «Βίλα Παρκ» με στόχο να το μεγαλώσει. Καλό νέο για τον Σον Ντάις πως δε θα έχει καμία απουσία στο μπλοκάκι του.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Εναγωνίως ψάχνει τρόπους να ανέβει θέσεις η Άστον Βίλα στο πρωτάθλημα, καθώς μην ξεχνάμε πως για ένα διάστημα ήταν στην πρώτη 4άδα. Υπάρχει διαφορά ποιότητας με τη Μπέρνλι, η οποία όμως έχει τρόπους να παίρνει αποτελέσματα. Θεωρούμε πως η Βίλα ορίζει τις τύχες του αγώνα και αν είναι καλή θα βγάλει τον άσο του 1.77 από τη Novibet.