Στην κορυφή ο Ολυμπιακός, διπλό στο τέλος ο ΠΑΟΚ! Η βαθμολογία της Super League!

Με το διπλό του ΠΑΟΚ επί του Απόλλων Σμύρνης ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της Κυριακής για την “κουτσή” 8η αγωνιστική της Super League.

Ο δικέφαλος του βορρά με δύο πέναλτι στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Ριζούπολη και να ανέβει στην 3η θέση με 15 βαθμούς σε 7 ματς, την ώρα που ο Ολυμπιακός πάτησε για πρώτη φορά φέτος κορυφή, φεύγοντας με το τρίποντο από το Ηράκλειο μετά το 0-2 επί του ΟΦΗ, έχοντας 16 βαθμούς σε 6 αγώνες.

Υπενθυμίζεται πως 3 ματς της 8ης αγωνιστικής δεν διεξήχθησαν λόγω κρουσμάτων, ενώ στα δύο ματς του Σαββάτου ΠΑΣ Γιάννενα και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 και ο Ατρόμητος κέρδισε τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με 0-1, με γκολ στα τελευταία λεπτά του ματς.