Τέσσερα μετάλλια για το Δημοκρίτειο στο Πανελλήνιο Πάλης Εφήβων-Νεανίδων!

Τέσσερα ακόμα μετάλλια, εκ των οποίων ένα χρυσό, δύο ασημένια και ένα χάλκινο, κατέκτησε το τμήμα πάλης του ΑΣ Δημοκρίτειο, αυτή τη φορά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

“Με 4 στα 5 μετάλλια επέστρεψαν οι αθλητές του σύλλογου μας, από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης Εφήβων-Νεανίδων 2020.
Συγκεκριμένα ο Χαράλαμπος Αυτοφοριδης ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου δείχνοντας τεχνική υπέροχη απέναντι στους αντιπάλους και ηττήθηκε μετά από ένα δύσκολο ματς στον τελικό στην κατηφοριά των 86 κιλών.
Ο Άντον Ντοβγκοπολοβ κατέκτησε την Τρίτη θέση στην κατηγορία των 79 κιλών.
Ο Αργύρης Γρηγοριαν παρότι πάλεψε με σπασμένο χέρι κατάφερε να φτάσει στα ημιτελικά της κατηγορίας των 70 κιλών όπου ηττήθηκε με μικρή διαφορά καθως ο τραυματισμός δεν τον άφησε να αναδείξει πλήρως τις αθλητικές του ικανότητες.
Η Αθήνα Γιαγτζόγλου ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στην κατηφοριά των 50 κιλών.
Τέλος η Νταμοτσιδου Μαρία κατατάχθηκε 2η στην κατηγορία των 65 κιλών.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή!!