LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 23ης αγ. στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κυρίες και κύριοι Καλησπέρα!

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και στη σημερινή 23η του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη των αναμετρήσεων των ομάδων της Θράκης, αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου άμεσα και έγκυρα μέσα απ’ το blog του SportsAddict.gr.

Αναλυτικά το μενού της αγωνιστικής:

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου-Ορφέας Puma Ξάνθης

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσιάρας (Καβάλας)

Βοηθοί: Δεδονάκης, Ζαχαριάς (Καβάλας)

Δημοτικό Αλεξανδρούπολης: Ένωση Αλεξανδρούπολης-Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Αναστάσιος Τσιλίκας (Καβάλας)

Βοηθοί: Καρακασίδης, Γαρδικιώτης (Θράκης)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης-Ηρακλής Ν. Ζυγού

Διαιτητής: Αντώνης Σιαμάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Παστιάδης, Κοτανίδου (Δράμας)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός-Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Φουστανάς (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μποζατζίδης, Κουρμαδιάς (Μακεδονίας)

Γήπεδο Κιλκίς: Κιλκισιακός-Δόξα Κάτω Καμήλας

Διαιτητής: Γιώργος Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μιχτατίδης, Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

Ώρα 14:15 Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής ο Απόλλωνας Παραλιμνίου κέρδισε στο Οφρύνιο τον Αετό και ανέβηκε στην τρίτη θέση(δείτε ΕΔΩ)

Ώρα 14:20 Σε περίπου 40 λεπτά Στο ΑΟΞ στο Θρακιώτικο και δη Ξανθιώτικο ντέρμπυ της ημέρας ο Άρης Αβάτου αντιμετωπίζει τον Ορφέα Ξάνθης. Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό ματς στο οποίο πέραν του πρεστίζ, “παίζουν” προφανώς και τρεις βαθμοί. Ο Άρης που δύσκολα θα κινδυνέψει, ψάχνει ουσιαστικά μια νίκη για την εξασφάλιση της παραμονής, ενώ ο Ορφέας καίγεται για το θετικό αποτέλεσμα και στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου την ερχόμενη εβδομάδα να τα παίξει όλα για όλα κόντρα στην Ένωση για την παραμονή.

Ώρα 14:22 Τον Πανδραμαϊκό θα βρει απέναντί της η Ένωση Αλεξανδρούπολης μια εβδομάδα πριν το πολύ σημαντικό ματς με τον Ορφέα. Η ομάδα του κόουτς Ουσταμπασίδη, η οποία θα παραταχθεί με δύο βασικές απουσίες θα ψάξει το θετικό αποτέλεσμα κόντρα σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες του Πρωταθλήματος, ακόμα και τώρα που δεν κυνηγάει κάτι, προκειμένου να πάει στον “Τελικό” παραμονής με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία και την καλύτερη δυνατή διαφορά.

Ώρα 14:24 Το πρώτο του διπλό θα ψάξει ο Ηρακλής Ζυγού. Η ομάδα του κόουτς Δημητριάδη θα ταξιδέψει στη Χρυσούπολη προκειμένου να αντιμετωπίσει τον επίσης υποβιβασμένο Κεραυνό, ψάχνοντας την νίκη που θα την ανεβάσει βαθμολογικά και θα διασκεδάσει τις εντυπώσεις.

Ώρα 14:26 Στα υπόλοιπα ματς ο πρωταθλητής Πανσερραϊκός υποδέχεται τον δεύτερο Νέστο Χρυσούπολης, ενώ ενδιαφέρον ματς για την μάχη της παραμονής θα έχουμε στο Κιλκίς με τον Κιλκισιακό να υποδέχεται την Δόξα Κάτω Καμήλας που “καίγεται’ για τους τρεις βαθμούς της νίκης

Ώρα 14:29 Θυμηθείτε εδώ το pre-game της 21ης αγωνιστικής με όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις σημερινές αναμετρήσεις!

Ώρα 14:32 Πάμε να δούμε τις συνθέσεις στα τρία παιχνίδια με Θρακιώτικο ενδιαφέρον:

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Άρης Αβάτου: Νομικός, Χατζηπαππάς, Μπουνταγκίδης, Μίλλερ, Λαφάρας, Χακάν Βελή, Γκουτσίδης, Χριστοφορίδης, Γκέκας, Σαρηγιαννίδης, Ζωσιμίδης

Πάγκος: Μουστάκης, Ζώτος, Παπαδιώτης, Τριαντάφυλλος, Παυλίδης, Κρασώνης, Μπουλούτ

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τζαμπάζ Χακή, Ζιγκολάρι, Χασάνογλου, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Σουκρήογλου, Κουκουρίγκος, Τορομανίδης, Χαλίλ Ιμπράμ

Πάγκος: Παπαδόπουλος, Χίντ Ιμέρ, Τσέκος, Γεωργιάδης, Μελισσόπουλος, Χασανκήλ, Καλλίδης

ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ

Ένωση Αλεξανδρούπολης:  Συνοδινός, Δορουγιδένης, Καρακασίδης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας Κ., Πατσιώρας Αγγ., Μπαρμπαγιάννης, Γκαϊδατζής, Μαλτέζος, Μαυρομάτης

Πάγκος: Ευστρατιάδης, Μάζης, Καβατζικιώτης, Συριτούδης, Παπαοικονόμου, Λαζαρίδης, Γκουντενούδης

Πανδραμαϊκός: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Παπαγεωργίου, Αϊβάζης, Βασιλειάδης, Παυλίδης, Αχαλινόπουλος, Αθανασιάδης, Φουστέρης, Διαμαντίδης, Μπερούκας

Πάγκος: Μπαμπαλής, Γεωργηεφένδης, Τσελέπης, Παγκάκης, Βραμέντζαλης, Κονταξής, Χατζηδιάκος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ

Κεραυνός Πέρνης: Ψυχουδάκης,Μαλαμίδης, Μαρκάκης Δ., Χαχαμίδης, Κωνσταντάρας, Ακάσου, Τζιβανόπουλος, Τσάκωνας, Κλοκίδης, Λάσπατζης, Μπαντάνης

Πάγκος: Γκουμάνι, Κλειτσιώτης, Μαρκάκης Ηλ., Ιβανίδης, Τοπαλίδης

Ηρακλής Ζυγού: Καρά Ισμαήλ, Τενεκές, Μολώνης, Κριεζής, Κιουμουρτζής, Πανέρης, Βαφειάδης, Δογανίδης, Κωφίδης Στ., Δημητριάδης, Ανδρέου

Πάγκος: Χαλκίδης, Μελετιάδης, Κωφίδης Κ., Μανιάς, Πιλτικάκης, Πουλιόπουλος, Τσετινές

Ώρα 14:45 Ψιχαλίζει στην Αλεξανδρούπολη, έβρεχε απο το πρωί στην Ξάνθη, με τον καιρό να μην φαίνεται πως είναι σύμμαχος για να δούμε πλούσιο θέαμα, μας προδιαθέτει όμως για δυνατά ντέρμπι

15:01 Έχουμε σέντρα σε Αλεξανδρούπολη και Ξάνθη.

Ώρα 15:02 Με φάση για τον Πανδραμαϊκό ξεκινά το ματς στην Αλεξανδρούπολη.  Ωραίο μακρινό σουτ του Μπερουκα, εντυπωσιακά αποκρούει σε κόρνερ ο Συνοδινός

Ώρα 15:03 Ξεκίνησαν και τα υπόλοιπα παιχνίδια του 1ου ομίλου

Ώρα 15:08 Χωρίς κάτι ιδιαίτερα στα πρώτα λεπτά στο ντέρμπι της Ξάνθης, εχει μπει ελαφρώς πιο επιθετικά ο Ορφέας χωρίς όμως να απειλήσει την εστία του Νομικού

Ώρα 15:13 Απαντά η Ένωση στο 12′. Αδύναμο σουτ του Καρακασίδη μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο κιπερ

Ώρα 15:15 Το πρώτο γκολ της ημέρας έρχεται απο τις Σέρρες με τον Πανσερραϊκό χάρις σε τέρμα του Γκούρτσα να παίρνει το προβάδισμα έναντι του Νέστου

Ώρα 15:20 Έχει μπει καλύτερα ο Ηρακλής στο παιχνίδι της Χρυσούπολης. Καλή στιγμή για τους ξανθιώτες όταν μετά απο εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη ο Κιουμουρτζής πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως ο Δογανίδης αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

Ώρα 15:25 Ένα πολύ “χρήσιμο” γκολ για Ορφέα και Ένωση έρχεται απο το Κιλκίς, με τους γηπεδούχους να πέρνουν το προβάδισμα κόντρα στην Δόξα Καμήλας

Ώρα 15:27 Πρώτη καλή στιγμή στο 26′ στο ΑΟΞ με το φάουλ του Τορομανίδη να περνά πάνω από τα δοκάρια.

Ώρα 15:35 Δεν είναι ικανοποιημένος ο Νίκος Ουσταμπασίδης απο αυτά που βλέπει απο την ομάδα του, και προχωρά σε αλλαγή τακτικής με τον Γιώργο Λαζαρίδη να περνά στο ματς αντί του Άγγελου Πατσιώρα

Ώρα 15:36 Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Λαζαρίδη είχε μακρινό σουτ λίγο άουτ η μπάλα

Ώρα 15:37 Νέα καλή στιγμή για τον Ηρακλή Ζυγού στην Χρυσούπολη, με το σουτ του Ανδρέου να περνά ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

Ώρα 15:38 Καλή στιγμή για τον Άρη στο ΑΟΞ. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Χακάν στο 36′ έδιωξε σε κόρνερ για σιγουριά ο Ρούφος.

Ώρα 15:41 ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ στην Χρυσούπολη για τον Ηρακλή Ζυγού.

Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Μολώνη που την ολοκλήρωσε ιδανικά και με ψιλοκρεμαστό σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Ηρακλή Ζυγού κόντρα στον Κεραυνό Πέρνης.

Ώρα 15:43 ΓΚΟΟΟΟΟΛ στην Αλεξανδρούπολη για την Ένωση

Με κεφαλιά του Γκαϊδατζή η Ένωση ανοίγει το σκορ κόντρα στον Πανδραμαϊκό

Ώρα 15:44 Ανοιχτό παιχνίδι στην Χρυσούπολη, νέα μεγάλη στιγμή για τον Ηρακλή με το σουτ του Κωφίδη να αποκρούει εντυπωσιακά ο κίπερ απαντά αμέσως ο Κεραυνός με μεγάλη χαμένη ευκαιρία απο τον Τζιβανόπουλο

Ώρα 15:45 Στα υπόλοιπα ματς ο Πανσερραϊκός με τέρματα του Κόνσι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ισοφάρισε η Δόξα Κάτω Καμήλας στο Κιλκίς.

Ώρα 15:47 Ημίχρονο στην Αλεξανδρούπολη  με την Ένωση να πηγαίνει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα

Ώρα 15:48 Ημίχρονο στο ΑΟΞ με τη λευκή ισοπαλία να είναι απολύτως δικαιολογημένη αλλά τον Ορφέα να πατά καλύτερα και να έχει την κατοχή.

Ώρα 15:50 Ημίχρονο και στην Χρυσούπολη, με τον Ηρακλή Ζυγού να έχει το προβάδισμα.

Ώρα 15:53 Ημίχρονο σε όλα τα ματς με τα σκορ να διαμορφώνονται ως εξής:

Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης   3-0

Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης  0-0

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Πανδραμαϊκός  1-0

Κιλκισιακός – Δόξα Κάτω Καμήλας   1-1

Κεραυνός Πέρνης – Ηρακλής Ζυγου  0-1

Ώρα 15:57  Όσον αφορά την μάχη της παραμονής με βάση τα αποτελέσματα ημιχρόνου έχουμε:

Ώρα 16:03 ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ηρακλή στην Χρυσούπολη

Έτοιμος για το πρώτο διπλό της χρονιάς ο Ηρακλής Ζυγού που με τέρμα του Στέλιου Κωφίδη κάνει δύο τα τέρματα του απέναντι στον Κεραυνό Πέρνης

Ώρα 16:04 Σέντρα σε Ξάνθη και Αλεξανδρούπολη

Ώρα 16:13 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με την υπέροχη ενέργεια και τελείωμα του Στέλιου Κωφίδη να μην έχει ευτυχή κατάληξη για τους Ξανθιώτες.

Ώρα 16:15 Κάνει την ανατροπή η Καμήλα στο Κιλκίς, ενώ ο Πανσερραϊκός με σκόρερ ξανά τον Γκούρτσα κάνει το 4-0

Ώρα 16:18 Καλή στιγμή για τον Ορφέα. Σουτ του Τανζού στο 58′ από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Νομικός.

Ώρα 16:20 Σε μια πολύ σημαντική απόφαση προχώρησε η Κυβέρνηση: Κεκλεισμένων των θυρών όλες οι Αθλητικές εκδηλώσεις για τις επόμενες δύο εβδομάδες!!!

Ώρα 16:22 Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πανδραμαϊκό στο 65′ με τον Μπερούκα να αστοχεί σε σουτ ενώ ήταν σε θέση τετ-α-τετ

Ώρα 16:24 “Καθαρίζει” το ματς στο Κιλκίς η Δόξα Κάτω Καμήλας που κάνει το 3-1, με χατ-τρικ του Γκούρτσα ο Πανσερραϊκός δίνει διαστάσεις θριάμβου κάνοντας το 5-0 με το Νέστο Χρυσούπολης

Ωρα 16:27 Μετά από φάση διάρκειας έπειτα από κόρνερ στο 67′ η κεφαλιά του Χασάνογλου πέρασε άουτ. Ένα λεπτό αργότερα η ομάδα του Ορφέα διαμαρτύρεται για πέναλτι σε πτώση του Μελισσόπουλου.

Ώρα 16:31 ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ στην Χρυσούπολη για τον Ηρακλή Ζυγού

Μετά απο ωραία ατομική προσπάθεια του Μολώνη και πάσα την κατάλληλη στιγμή στον Κυριάκο Κωφίδη που με ιδανικό τελείωμα την έστειλε στα δίχτυα ο Ηρακλής σκοράρει για το 3-0!

Ώρα 16:37 Καλή στιγμή για το Άβατο στο 77′ με το πλασέ του Γκέκα να περνά λίγο άουτ.

Ώρα 16:48 Με την συμπλήρωση των 90′  απειλεί ο Ορφέας με το απευθείας χτύπημα του Μελισσόπουλου που όμως δεν βρήκε στόχο

Ώρα 16:54 Τέλος σε όλα τα παιχνίδια.

Ώρα 16:57 ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ