Με το αριστερό στον Β’ γύρο ο Ερμογένης που υπέστη εντός έδρας ήττα απο Πιερικό!

Με εντός έδρας ήττα με 3-0 σετ απο τον Πιερικό Αρχέλαο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον Β’ γύρο του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών ο Ερμογένης Ξάνθης

Η ομάδα του Δημήτρη Παρασκευόπουλου δεν θύμησε σε κανένα σημείο του αγώνα της καλές εμφανίσεις προηγούμενων αγώνων επιτρέποντας στην έμπειρη ομάδα της Κατερίνης να φύγει με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο και να ξεπεράσει την ξανθιώτικη ομάδα στην βαθμολογία. Μοναδικό σετ που μπορεί να πει κάποιος πως οι ξανθιώτες έβγαλαν αντίδραση ήταν το τρίτο σετ στο οποίο είχαν σχεδόν σε όλη την διάρκεια το προβάδισμα όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με πολύ καλές άμυνας και δύναμη στο σέρβις να ανατρέψουν την κατάσταση και να φτάσουν στο 3-0 πέρνοντας παράλληλα ρεβανς για την ήττα με 2-3 στην Κατερίνη

Τα σετ: 19-25, 20-25, 22-25