Με ισοπαλία και σκηνές «ροκ» στην Αξιούπολη είπαν αντίο στο 2019 οι Κύκλωπες

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς, με τις ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, Αλέξανδρος Αξιούπολης και Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 24-24 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Α2 κατηγορίας.

Η φιλοξενία του Αλέξανδρου μπορεί να χαρακτηριστεί εξαιρετική, αλλά δεν ισχύει το ίδιο και για τους φιλάθλους της ομάδας που κατά τη διάρκεια του χρησιμοποιούσαν υβριστικές εκφράσεις κατά παικτών των Κυκλώπων αλλά και γονέων τους που βρίσκονταν στην κερκίδα.

Στο αγωνιστικό μέρος του ματς, το ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες 13-13 ενώ και στο β’ μέρος η εικόνα ήταν ανάλογη. Δέκα λεπτά πριν το φινάλε οι Κύκλωπες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων 22-24, αλλά ο Αλέξανδρος κατάφερε να ισοφαρίσει.

Τους Εβρίτες στο σκοράρισμα οδήγησε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι ο αρχηγός τους Άκης Χαραλαμπίδης που πέτυχε 6 γκολ.

Τα 5λεπτα: 1-2, 3-3, 5-6, 9-10, 11-11, 13-13 (ημίχρονο), 16-16, 17-17, 19-20, 21-22, 22-24, 24-24 (τελικό).

Κύκλωπες (Παπαχρήστου): Καραβασίλης Δ., Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 3, Γκάρας 4, Δέτσιος 2, Κωστόπουλος 1, Μαμούρης, Μπασδάνης 2, Μπουλταδάκης 5, Οικονόμου 1, Χαραλαμπίδης 6, Γλήνιας.