LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 4ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική!

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα!

Τέταρτη στροφή στη Γ’ Εθνική κατηγορία και το SportsAddict.gr μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αναμετρήσεων του 1ου ομίλου, με επίκεντρο, όπως πάντα, τους αγώνες των ομάδων της Θράκης!

Με όλες της ομάδες της Θράκης να παίζουν εντός έδρας, πλην του Ορφέα που κάνει το προγραμματισμένο ρεπό του. Η Ένωση υποδέχεται στην Αλεξανδρούπολη την Δόξα Θεολόγου με αμφότερες της ομάδες να ψάχνουν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Να διατηρήσει το αήττητο επιζητά ο Άρης Αβάτου που υποδέχεται στο ΑΟΞ το Νέστο Χρυσούπολης, ενώ στην Γενησέα ο Ηρακλής Ζυγού μετά την ιστορική πρώτη νικη στο πρωτάθλημα αγωνίζεται για τρίτο διαδιαχοκό ματς(την δεύτερη αγωνιστική είχε ρεπό) τον Αετό Ορφανού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι διαιτητές σε κάθε γήπεδο:

Δημοτικό Γενησέας: Ηρακλής Ζυγού – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Στράτος Στρατούδης(Έβρου)

Βοηθοί: Καραγιάννης, Δημητριάδης(Θράκης)

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Θανάσης Κεφίλης(Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος(Έβρου), Κυριαζής(Θεσσαλίας)

Γήπεδο “Φώτης Κοσμάς” Αλεξανδρούπολης: Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Θεολόγου

Διαιτητής: Θανάσης Λαπάτας(Θράκης)

Βοηθοί:  Γκιόσης, Καρακασίδης(Θράκης)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης(Μακεδονίας)

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

15:29 Πριν ξεκινήσουμε με τις 11αδες, θυμηθείτε το pre-game της 4ης αγωνιστικής με αξιοσημείωτα στοιχεία και τα τελευταία νέα των ομάδων της Θράκης.

15:40 Λίγα λεπτά πριν τη σέντρα και πάμε να δούμε τις συνθέσεις απ’  τις τρεις αναμετρήσεις των ομάδων της Θράκης.

15:43 Ξεκινάμε των κύκλο των συνθέσεων απ’  το γήπεδο του ΑΟΞ.

Άρης Αβάτου: Νομικός, Χατζηπαπάς, Ψεμματάς, Μπουνταγκίδης, Χριστοφορίδης, Χακάν Βελή, Ζωσιμίδης, Τσαπάρης, Γκέκας, Κρασώνης, Μπουλούτ.

Αναπληρωματικοί: Κούτρας, Γιουσούφογλου, Αλεξιάδης, Μουαρέμογλου, Μουστάκης, Λαφάρας, Ευθυμιάδης.

Νέστος Χρυσούπολης: Δεμένικος, Μπλιος, Αρετάς, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Δόντσος, Κλοκίδης, Ανδρεάδης, Λίτσκας, Νάκα, Μπαϊκαρά.

Αναπληρωματικοί: Τζατζανάς, Λεγατος, Γεωργιάδης, Μαϊμαρέλης, Γρηγοριάδης, Κοβάτσης, Καλιοντζής.

15:48 Επόμενη στάση για συνθέσεις το γήπεδο της Γενησέας.

Ηρακλης Ζυγού: Ευκαρπίδης, Τενεκές, Τιφτίκης, Κριεζής, Κιομουρτζής, Δογανίδης, Ανδρέου, Πανέρης, Πιλτικάκης, Χασιώτης, Κωφίδης Κ.

Αναπληρωματικοί: Βαφειάδης, Πανταζίδης, Δημητριάδης, Μανιάς, Ξουπλίδης, Ψαρόπουλος, Κωφίδης Στ.

Αετός Ορφανού: Κυφωνίδης, Θεοδοσιάδης, Κάπατζης, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Ουζούνογλου, Αποστολίδης, Δουμάνης, Τσίλογλου.

Αναπληρωματικοί: Τόμπρος, Βουζουλίδης, Γιάνα, Χατζηνικολής, Προβατίδης, Σαββατιάνος, Φούστερης

15:54 Ολοκληρώνουμε με το παιχνίδι στο “Φ. Κοσμάς” της Αλεξανδρούπολης

Ένωση Αλεξανδρούπολης: Συνοδινός, Δορουγιδένης, Γεωργαντζόπουλος, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Μαλτέζος, ΑΜπραχαμιάν, Μάζης, Ευθυμιάδης, Γκαβανόζης.

Αναπληρωματικοί: Γκουντενούδης, Μαρασλής, Λαζίδης, Μαγδαληνός, Παπαοικονόμου, Συμερνίδης, Παπαδάκης.

Δόξα Θεολόγου: Ρίζος, Μουλάι, Νιζαμίδης, Ταχτσίδης, Μπαϊρακταρίδης, Ζιούλης, Οτέμπερης, Λαζαρίδης, Μούσας, Αλεπούδης, Μπρατσιάνι.

Αναπληρωματικοί: Μπλάζος, Τζανέτης, Μαλακογιάνης, Χατζηλάρι, Ανθουλάκης, Κιλιντάρης, Αγραφιώτης.

16:05 Έναρξη των αναμετρήσεων…

16:13 Μία φάση για κάθε ομάδα στο γήπεδο του ΑΟΞ. Αρχικά απείλησε ο Άρης Αβάτου στο 7′ με τον Ζωσιμίδη να γυρίζει συρτά στον Γκέκα και τον τελευταίο να μην τελειώνει ιδανικά την φάση. Πρώτη απειλή και για τον Νέστο στο 8′ με το σουτ του Δόντσου να περνά έξω από το δεξί δοκάρι του Νομικού.

16:18 Με δύο καλές φάσεις άρχισε το ματς και στην Γενησέα. Αρχικά απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Δουμάνη που μπλόκαρε ο Ευκαρπίδης και στο 15′ μετά από φάουλ του Χασιώτη ο Ηρακλής απείλησε με κεφαλιά του Κριεζή που δεν βρήκε στόχο.

16:23 Γκοοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για την Ένωση!

Ο Λίτσιος με κεφαλιά μετά από κόρνερ βάζει σε θέση οδηγού τους Εβρίτες απ΄το 22ο λεπτό.

16:31 Πέναλτι για τον Αετό Ορφανού στο 27 μετά από ανατροπή του Ουζούνογλου από τον Κριεζή.

Σπουδαία διπλή επέμβαση του Ευκαρπίδη, αρχικά στο χτύπημα του Δουμάνη στην αριστερή του γωνία, αλλά και στο σουτ έπιασε ξανά ο Δουμάνης παίρνοντας το ριμπάουντ με τον ξανθιώτη κιπερ με εντυπωσιακό τρόπο να κρατά το μηδέν

16:36 Γκοοοοοολ στο γήπεδο του ΑΟΞ! Ανοίγει το σκορ ο Άρης Αβάτου στο 33′!

Ο Χακάν που προηγουμένως κέρδισε το κόρνερ είναι αυτός που με κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Τσαπάρη κάνει το 1-0 για τους κιτρινόμαυρους.

16:47 Γκολ για τον Αετό Ορφανού στη Γενησέα.

Στο 43 νέο πέναλτι για τον Αετό, με διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, σε ανατροπή του Δουμάνη από Τενεκέ. Εκτέλεσε εύστοχα ο Αποστολίδης για το 0-1.

16:51 Κι άλλο γκολ στο γήπεδο της Γενησέας.

Νέο γκολ για τον Άετο Ορφανού, που στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου σκοράρει με τον Φώτη Δουμάνη και πάει στα αποδυτήρια με δύο γκολ διαφορά.

17:06 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στα παιχνίδια

17:14 Εκπληκτική επέμβαση του Νομικού στο 52′ που κρατά το μηδέν στην εστία του, πραγματοποιώντας φοβερή επέμβαση στην κεφαλιά του Γεωργιάδη.

17:18 Γκοοοοοολ για τον Ηρακλή Ζυγού που μειώνει σε 1-2!

Στο 62 ο Πανέρης με προβολή μειώνει σε 1-2 για τον Ηρακλή που μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο.

17:24 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Ισοφαρίζει ο Νέστος στην Ξάνθη στο 62′, με προβολή του Μπλιου μετά τη σέντρα του Αρετά.

17:27 Εντυπωσιακό ματς στην Χρυσούπολη! Η Δόξα Κάτω Καμήλας προηγήθηκε 0-2 όμως ο Κεραυνός Περνης ισοφάρισε 2-2. Στο Κιλκίς ο Πανδραμαϊκός έχει κάνει τρία τα τέρματά του και προηγείται 0-3. Παραμένει  το 0-1 στο ντέρμπι των Σερρών.

17:29 Χαμένο πέναλντι στην Αλεξανδρούπολη για την Ένωση! Ο Ευθυμιάδης δεν κατάφερε απ’ τα 11 βήματα να κάνει το 2-0.

17:30 Νέα απειλή για τον Νέστο Χρυσούπολης στο 67′ με την κεφαλιά του Εβρίτη Λίτσκα μετά από εκτέλεση φάουλ του Γεωργιάδη να περνά άουτ.

17:36 Η Δόξα Κάτω Καμήλας κάνει το 2-3 απέναντι στην Πέρνη και ξαναπαίρνει το προβάδισμα.17:41 Γκολ στο γήπεδο του ΑΟΞ για τον Νέστο, που κάνει την ολική ανατροπή.

Ο Εβρίτης Γιώργος Λίτσκας με προβολή στην κενή εστία του εξουδετερωμένου Νομικού έκανε το 1-2 στο 78ο λεπτό. Προηγουμένως ο Νομικός έδιωξε με υπερένταση το πλασέ του Μπαϊκαρά, το οποίο πραγματοποίησε μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια. Έτσι, στον πρώην μεσοεπιθετικό της Ξάνθης ανήκει δικαιωματικά το μισό γκολ.

17:44 Πιέζει ο Ηρακλής Ζυγού, που απείλησε με σουτ του Πιλτικακη.

17:46 Με δέκα αγωνίζεται εδώ και λίγα λεπτά ο Νέστος λόγω αποβολής του Δόντσου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

17:53 Τέλος στη Γενησέα. Δεν κατάφερε ο Ηρακλής Ζυγού να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης

17:56 Τέλος και στο γήπεδο του ΑΟΞ, όπου μπήκε τέλος στο μίνι αήττητο σερί του Άρη Αβάτου.

17:58 Τέλος και στην Αλεξανδρούπολη! Πρώτη νίκη για την Ένωση Αλεξανδρούπολης στο πρωτάθλημα!

17:59 Ολοκληρώθηκαν όλες οι αναμετρήσεις του 1ου ομίλου.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα, τους σκόρερ και τη βαθμολογία.

Κυρίες και κύριοι κάπου εδώ ολοκληρώθηκε το live blog SportsAddict.gr.

Καλό υπόλοιπο Κυριακής

Το Pre Game και την live ενημέρωση που θα ακολουθήσει στηρίζουν οι:

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

Migato Ξάνθης

Migato Ξάνθη

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.