Δύο μετάλλια για την ΛΕ.Μ.Ε. και ένα για τους Πολυμήχανους Ξάνθης στον 1ο αγώνα motocross Βορείου Ελλάδας! (photos)

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη ο 1ος αγώνας motocross του φετινού πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδας που έκανε πρεμιέρα στην Αλεξανδρούπολη.

Μία 2η και μία 3η θέση ήταν ο απολογισμός των μεταλλίων για τους αναβάτες της Λέσχης Μοτοσικλετιστών Έβρου, ενώ την 1η κατέκτησε μοτοσικλετιστής των Πολυμήχανων Ξάνθης.

Στην κατηγορία MX85 η 12χρονη Δέσποινα Μανδάνη της ΛΕ.Μ.Ε., η οποία είναι η μοναδική γυναίκα που έχει κατακτήσει την πρωτιά σε επίσημο αγώνα της ΑΜΟΤΟΕ (θυμηθείτε εδώ), πήρε αυτή τη φορά τη 2η θέση. Στην κατηγορία OPEΝ ο Χρυσόστομος Αναγνώστου της ΛΕ.Μ.Ε. πήρε την 3η θέση, ενώ στην ίδια κατηγορία ο Μάρκος Καρασακαλίδης των Πολυμήχανων Ξάνθης πήρε την 1η θέση ανεβαίνοντας στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα με ένα κλικ εδώ.