Photos: Συνέχισε το νικηφόρο σερί των φιλικών ο Άρης Αβάτου κερδίζοντας και ΑΕΚ Καλαμπακίου!

Μετά της νίκες επί των Νέων της Ξάνθης, Θαλασσιάς και Γενησέα ο Άρης Αβάτου συνέχισε νικηφόρα στα φιλικά του παιχνίδια κερδίζοντας και την ΑΕΚ Καλαμπακίου με 2-0, χάρις τα τέρματα των Κοτόπουλου και Γκέκα στο δεύτερο μέρος.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς μεταξύ των δύο ομάδων που θα βρεθούν αντίπαλοι και στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ήταν ισορροπημένο, με το Άβατο να έχει τα ηνία του αγώνα και 2-3 πολύ μεγάλες στιγμές όμως και οι φιλοξενούμενοι είχαν της στιγμές τους. Στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Μαραντά ήταν ποιο παραγωγική και ποιο ομαδική στις τελικές της επιλογές και έτσι κατάφερε να φανεί ποιο απειλητική καταφέρνοντας τελικά με ωραίο τελείωμα του Πάρη Κοτόπουλου να πάρουν το προβάδισμα στις αρχές του δευτέρου μέρους, ενώ λίγο αργότερα ο Κοσμάς Γκέκας μετά απο πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια έγινε τελικός αποδέκτης και με σουτ έκανε το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Ανεβάζει ρυθμούς η ομάδα του Άρη Αβάτου, με τον Γιώργου Μαραντά να έχει για πρώτη φορά στην διάθεση του και τους Παπαδιώτη και Μίλλερ, καλά δείγματα έδειξε και η νεοφώτιστη στην Γ’ Εθνική ΑΕΚ Καλαμπακίου. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Θόδωρος Γιαπουτζής με βοηθούς τους Κώστα Γκοντόλια και Άγγελο Κοτινούδη

Για την ομάδα του Άρη Αβάτου ξεκίνησαν οι: Αμουτζάκης, Κούτρας, Μίλλερ, Παπαδιώτης, Ψεμματάς, Ταχτσίδης, Δόντσος, Σαρηγιαννίδης, Λαζαρίδης, Γκέκας, Κοτόπουλος. Ενώ στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Κατσαρέας, Μελισσόπουλος Μ., Μπουνταγκίδης, Κιομουρτζής, Μελισσόπουλος Ν. και Σιχλοιμίρης

Για την ΑΕΚ Καλαμπακίου ξεκίνησαν οι: Παγκάκης, Ράντο, Ντόβας, Κλογκέρι, Τσερκέζος, Μαυροβασίλης, Βασιλειάδης, Παυλίδης, Παναγιώτου, Τζιβανάκης, Κασαπίδης. Ενώ στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Κυσσίδης, Λεονταρίδης, Κεπετζής, Χατζηκούρτης, Καλατζίδης, Κωνσταντινίδης, Μπόζης, Χατζησαββίδης, Στάικος και Μίτρε