Ολοκληρώθηκε και επίσημα το πρωτάθλημα των Νέων της Super League! Η τελική κατάταξη της Κ20 της Ξάνθης

Με τα εξ’ αναβολής παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής έπεσε η αυλαία της φετινής αγωνιστικής περιόδου του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Πρωταθλητής αναδείχτηκε ο ΠΑΟΚ, που υπο τις οδηγίες του Πάμπλο Γκαρσία έκανε την μεγάλη αντεπίθεση και κατάφερε να προσπεράσει στο φινάλε τον Παναθηναϊκό που είχε την πρωτιά στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος. Τρίτος έμεινε ο περσινός πρωταθλητής Ολυμπιακός ενώ την πρώτη οκτάδα κλείνουν οι Ατρόμητος, Τρίπολη, ΑΕΚ, Πανατωλικός και Πανιώνιος.

Η ομάδα της Ξάνθης αν και στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος ήταν μεταξύ πέμπτης και όγδοης θέσης τελικά κατέλαβε την 9η με 42 βαθμούς, έχοντας απολογισμό 12 νίκες, 3 ισοπαλίες και 14 ήττες. Με την ομάδα του Κώστα Προδρομίτη να σκοράρει 41 φορές ενώ δέχτηκε 52 τέρματα. Ωστόσο αξίζει να σημειωθεί πως η Ξάνθη ήταν και η ομάδα με τους περισσότερους παίκτες που αγωνίστηκαν καθώς συνολικά παιχνίδια πήραν  41 ποδοσφαιριστές!