Επιτυχιών συνέχεια για τον Θράκκα Ιππέα με πλασαρίσματα στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος Β. Ελλάδας στην Ιερισσό!

Για τρίτη συνεχόμενη φορά διεξήχθη το πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου βορείου Ελλάδος στην Ιερισσό, στη πανέμορφη Χαλκιδική, με την συμμετοχή του Θράκα Ιππέα.

Διαρκείς επιθέσεις, έντονες εναλλαγές ρυθμού, συνεχές κυνηγητό της πρώτης θέσης, δυνατές ανηφορο-κατηφόρες, ατέλειωτες ευθείες ήταν τα κύρια σημεία της διαδρομής των 100 χιλιομέτρων. Άτυχες στιγμές πτώσεων και με τον νικητή να κρίνεται στο σπριντ στα τελευταία μέτρα και την αγωνία στο κατακόρυφο, ήταν τα στοιχεία που έδωσαν την τελική πινελιά στην άγρια ομορφιά που χαρακτηρίζει το άθλημα της ποδηλασίας.

Ο Θράκας Ιππέας έχασε την πρώτη θέση στις λεπτομέρειες, όχι άδικα όμως αφού η δυνατή ομάδα 1000 Δέντρα Cycling Team κατάφερε να οδηγήσει τον ικανότατο αθλητή της Κώστα Κωνσταντινίδη στη κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η 2η, 3η, 5η και 6η θέση που κατέλαβαν οι Θράκες Ιππείς αποδεικνύει τη δύναμη της προσπάθειας, το φιλότιμο του αγώνα και το ομαδικό πνεύμα που διακατέχει τους αθλητές του ποδηλατικού συλλόγου της Κομοτηνής.